bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 czerwca 2022
  • wyświetleń: 2941

Mając 3,5 promila chciał odjechać samochodem spod dyskoteki

Dzięki obywatelskiej postawie świadków mundurowi z bielskiej drogówki zatrzymali 21-latka, który mając w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu we krwi, prowadził osobowego opla. Mężczyzna chciał w ten sposób wrócić do domu z dyskoteki. To nie jedyny amator jazdy „na podwójnym gazie”, który wpadł w ten weekend dzięki reakcji świadków.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Mając 3,5 promila chciał odjechać samochodem spod dyskoteki · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W nocy z soboty na niedzielę kilka minut przed godziną 2.00 do oficera dyżurnego bielskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym młodym mężczyźnie, który chciał odjechać osobówką spod jednej z dyskotek w Bielsku-Białej. Powstrzymali go świadkowie, którzy zabrali mu kluczyki i wezwali policję. Kiedy na miejsce dojechali mundurowi, zastali uczestników zdarzenia, w tym 21-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego, który chciał wracać do domu „na podwójnym gazie”. Stróże prawa ustalili przebieg wydarzeń.

- 21-latek po wyjściu z dyskoteki wsiadł za kierownicę osobowego opla i usiłował odjechać. Kiedy zobaczyły to inne osoby zainterweniowały i zabierając mu kluczki, uniemożliwiły dalszą jazdę. Schwytany przez świadków mężczyzna został przekazany patrolowi. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu i był kompletnie pijany. 21-latek trafił do izby wytrzeźwień, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna - relacjonują mundurowi.

To nie jedyny kierujący „na podwójnym gazie”, który został zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie innych osób. W nocy z piątku na sobotę jadącego tzw. zygzakiem osobowego fiata zauważył inny kierujący. Za kierownicą siedziała kobieta, która zupełnie nie radziła sobie z utrzymaniem prostego toru jazdy. Świadek zadzwonił na numer alarmowy 112 i zgłosił, że jedzie za nietrzeźwym kierowcą. Cały czas podawał trasę, jaką jedzie i jej miejsce położenia.

Chociaż 49-latka zdołała wejść do mieszkania, policjanci nie odpuścili i zatrzymali kobietę. Była w stanie nietrzeźwości. Po sprawdzeniu jej w policyjnej bazie danych okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi pobrali jej krew w celu ustalenia stężenia alkoholu w organizmie. Za jazdę na „podwójnym gazie” oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi jej kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.