bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1508

Ruszyło letnie utrzymanie dróg. Dwie firmy sprzątają 203 km ulic

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej prowadzi nadzór nad zimowym i letnim utrzymaniem miasta w latach 2022-2025. Zgodnie z zawartymi umowami usługę prowadzić będą firma PreZero Bielsko-Biała oraz firma Eurovia Polska.

hulanka, rondo, dron, panorama, ogólne
Ruszyło letnie utrzymanie dróg. Dwie firmy sprzątają 203 km ulic · fot. UM Bielsko-Biała


W czerwcu w ramach letniego oczyszczania miasta przystąpiono do prac polegających na oczyszczaniu z zanieczyszczeń oraz utrzymaniu we właściwym stanie estetycznym wybranych dróg i obiektów. Łączna długość oczyszczanych ulic to 203 km. Oczyszczaniem objęte są także chodniki, ciągi pieszo-rowerowe oraz ścieżki rowerowe w głównym ciągu komunikacyjnym o łącznej powierzchni 137 500 m2.

- W celu wykonania usług z zakresu letniego utrzymania miasta firmy dysponują 2 zamiatarkami ulicznymi i 1 zamiatarką chodnikową - do utrzymania w czystości głównych ciągów komunikacyjnych oraz 2 zamiatarkami ulicznymi - do oczyszczania ciągów komunikacyjnych w strefach wschodniej i zachodniej. Aby zminimalizować proces pylenia i kurzenia, oczyszczanie jezdni jest wykonywane przy użyciu zamiatarek pracujących w technologii na mokro. Wszystkie wymienione pojazdy wyposażone są w nadajniki GPS oraz czujniki pracy szczotek, co pozwala dyspozytorom kontrolować przebieg tras i określenie ich bieżącej lokalizacji - wyjaśnia Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Prowadzenie letniego utrzymania miasta jest prowadzone cyklicznie zgodnie z harmonogramami przedstawionymi przez wykonawców, z częstotliwością jeden raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie w zależności od ulicy. Ponadto w razie potrzeby przewiduje się prowadzenie letniego utrzymania miasta w trybie interwencyjnej akcji letniej, w ramach której mogą być oczyszczane ulice nieobjęte harmonogramami. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego miasta pracownicy firm PreZero i Eurovia całodobowo przyjmują zgłoszenia o powstałych sytuacjach awaryjnych, skutkujących koniecznością podjęcia interwencyjnej akcji letniej, również w dni wolne od pracy i niezwłocznie realizują konieczne prace - dodaje MZD.

Firma PreZero Bielsko-Biała S.A. odpowiada za zimowe i letnie utrzymanie głównych ciągów komunikacyjnych, z kolei firma Eurovia Polska S.A. odpowiada za zimowe i letnie utrzymanie pozostałych ciągów komunikacyjnych w strefie wschodniej i strefie zachodniej.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.