bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1657

Nowe miejsca parkingowe w Wapienicy pojawią się jesienią

Nie tylko centrum Bielska-Białej cierpi na brak miejsc parkingowych. Te potrzebne są również w Wapienicy. Po interwencji radnego Konrada Łosia, mają pojawić się w trzecim kwartale tego roku.

parkingi
Nowe miejsca parkingowe w Wapienicy pojawią się jesienią - zdj. ilustracyjne · fot. bielsko.info


Bielski radny Konrad Łoś skierował do władz miasta interpelację w sprawie „wyczekiwanego przystąpienia do realizacji dodatkowych miejsc parkingowych w centrum Wapienicy”.

- Zwracam się o przedłożenie aktualnej informacji w przedmiocie wyznaczenia nowych miejsc parkingowych w ciągu ulicy Twórczej dla obsługi mieszkańców odwiedzających w szczególności pawilony handlowe, punkty usługowe i inne zlokalizowane w ścisłym centrum Wapienicy. Zgodnie z posiadanymi informacjami Miejski Zarząd Dróg w związku z moim wnioskiem sporządził projekt docelowej organizacji ruchu uwzględniający wyznaczenie miejsc postojowych. Projekt następnie został przekazany do Wydziału Komunikacji celem jego zatwierdzenia - przypomniał przedstawiciel mieszkańców.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, projekt organizacji ruchu, zakładający wyznaczenie miejsc postojowych w ciągu ul. Twórczej uzyskał zatwierdzenie Wydziału Komunikacji.

- Nie mniej jednak, aby zapewnić wymaganą przepisami szerokość jezdni dla ruchu dwukierunkowego przy jednoczesnym wyznaczeniu normatywnego pasa postojowego, konieczne jest utwardzenie pobocza i wybrukowanie części pasa drogowego. Prace te zostaną wykonane w trzecim kwartale tego roku Po ich zakończeniu miejsca postojowe zostaną oznakowane znakami pionowymi i poziomymi, zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.