bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 23 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1675

Czechowice: otwarcie przejazdu na Barlickiego jeszcze w tym miesiącu?

Co dalej z przejazdem kolejowym na ulicy Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach, który miał być udostępniony dla ruchu jeszcze pod koniec ubiegłego roku? Jest szansa na to, że będziemy mogli nim przejechać w przyszłym tygodniu.

Przejazd kolejowy na ul. Barlickiego
Przejazd kolejowy na ul. Barlickiego · fot. mp / czecho.pl


Informację w sprawie przejazdu otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. - Zakończono tam naprawę przejazdów kolejowych i od dobrych kilku tygodni wyremontowane przejazdy i częściowo naprawiona droga nadal pozostają zamknięte dla ruchu kołowego. Mieszkańcy codziennie zmuszeni są do nadrabiania kilometrów, co przy obecnej cenie paliwa robi się nieznośne. Od kilku tygodni nie widać jakichkolwiek prac na zamkniętym odcinku a droga mimo to jest zamknięta - napisał czechowiczanin.

- Mam wrażenie, że nikt się tym nie interesuje. Nadmienię, że to droga gminna. Może przewodniczący osiedla Tomaszówka zainterweniuje? Sytuacja jest dla mieszkańców skrajnie uciążliwą, objazd poprowadzony jest niewyremontowanym fragmentem ulicy Kraszewskiego, Pionkową i dziurawą Łukasiewicza - dodaje mieszkaniec Czechowic-Dziedzic.

Przejazd kolejowy na ul. Barlickiego
Przejazd kolejowy na ul. Barlickiego · fot. mp / czecho.pl


O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy wcześniej wspomnianego przewodniczącego osiedla Tomaszówka, czyli Janusza Uszoka. Jak poinformował portal czecho.pl, jest szansa na to, że przejazd zostanie udostępniony na stałe dla ruchu najpóźniej 29 czerwca. Skąd ta zwłoka? - Wszystko przez odbiór dokumentacji, który jest zaplanowany na 26 czerwca. Dodam, że przejazd posiada jedną z najważniejszych kategorii - powiedział naszemu portalowi Uszok. Jak podkreślił, od przedstawicieli wykonawcy przebudowy czechowickiego węzła kolejowego otrzymał zapewnienia, że chce on udostępnić przejazd mieszkańcom "jak najszybciej".

Warto dodać, że przy ulicy Barlickiego powstała serwisownia, która jest obsługiwana przez spółkę PKP PLK. To jeden z ważniejszych tego typu obiektów w południowej części Polski.

Przejazd kolejowy na ul. Barlickiego
Przejazd kolejowy na ul. Barlickiego · fot. mp / czecho.pl

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.