bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 czerwca 2022
  • wyświetleń: 10819

[FOTO] Solidna kraksa na DK-1. Ciężarówka staranowała busa!

W poniedziałek, 27 czerwca chwilę po godzinie 16.00 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na wysokości salonu Toyoty, na pasie w stronę Katowic samochód ciężarowy najechał na tył auta dostawczego. Nie obeszło się bez sporych utrudnień w ruchu.

Wypadek na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 27.06.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Sytuacja wyglądała tak, że przez jezdnię po przejściu dla pieszych przechodził człowiek. Pieszy poruszał się ze strony lewej na prawą względem ruchu pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Gdy piechur dotarł do wysepki między pasami ruchu, kierowca auta dostawczego jadący lewym pasem miał obowiązek przepuścić pieszego, który w myśl obowiązujących przepisów ma w tej sytuacji pierwszeństwo. Tak też uczynił.

Zatrzymanie na lewym pasie dwupasmowej drogi zakończyło się najechaniem na tył. Kierowca samochodu ciężarowego nie zdołał wyhamować i dosłownie staranował auto dostawcze, które poszybowało kilkadziesiąt metrów za przejście.

Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Pieszy nie został potrącony. Uczestnicy zdarzenia (trzy osoby podróżujące dostawczym Peugeotem i kierowca ciężarowej Scanii) zostali przebadani przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Zapadła decyzja o hospitalizacji kierowcy Peugeota, u którego podejrzewano m.in. złamanie oczodołu. Nikt więcej nie wymagał hospitalizacji.

Droga przez blisko dwie godziny było zablokowana. Kraksa zbiegła się z największym w ciągu doby natężeniem ruchu (powroty z pracy). Korek sięgnął do ul. Warszawskiej, do skrzyżowania koło Galerii Koniczynka w Bielsku-Białej. Zakorkowane były także zjazdy z dróg ekspresowych S-52 i S-1.

Policjanci sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Dokładna kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanego kierowcy Peugeota.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.