bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 2510

[FOTO] Niebezpiecznie na drogach powiatu cieszyńskiego

Miniony weekend na drogach nie należał do bezpiecznych. Stosunkowo dobra pogoda sprawiła, że ruch był znaczny co niestety przełożyło się na ilość zdarzeń, w tym także tych poważnych.

Reklama

Kolizja w Skoczowie na DK-81 - 1.07.2022 · fot. Bielskie Drogi


Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Skoczowie na krajowej 81 przy stacji paliw Crab. W piątek (1 lipca) po godzinie 15-tej kierująca Oplem, 43-letnia kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu Volkswagenem Golfem. Na miejscu interweniowały wszystkie służby, zdarzenie zostało zakończone mandatem.

Jeszcze tego samego dnia doszło do kolejnego zdarzenia, również w Skoczowie. Na ulicy Bielskiej 58-letnia kierująca Mazdą na skutek nieprawidłowego manewru skrętu, doprowadziła do zderzenie z motocyklistą. Kierujący jednośladem nie wymagał hospitalizacji, policja ukarała mandatem kierującą samochodem osobowym.

Kolizja z udziałem motocyklisty w Skoczowie na ul. Bielskiej - 1.07.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


W sobotni wieczór (2 lipca) cieszyńska drogówka została wezwana do zdarzenia na ulicy 3-go Maja w Ustroniu. Kierująca Volkswagenem Golfem, 30-letnia kobieta, nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i doprowadziła do wywrócenia pojazdu na bok. Sprawczyni tego zdarzenia była nietrzeźwa. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali kierującej uprawnienia, a pojazd został odholowany na policyjny parking.

Wypadek w Ustroniu - 3.07.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Na koniec weekendu doszło do kolejnego zdarzenia, tym razem zakwalifikowanego przez policję jako wypadek drogowy. W niedzielę przed godziną 20 na ulicy Andrzeja Brody w Ustroniu, motocyklista zderzył z samochodem osobowym. Sprawcą okazał się 63-letni kierujący Hyundaiem, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 23-latkowi, prowadzącego motocykl marki Kawasaki. W związku z poniesionymi obrażenia został on przetransportowany do szpitala. Oboje uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.