bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 1428

W weekend sześciu nietrzeźwych kierowców wpadło w ręce policji

Pomimo wytężonych działań policjantów, reagowaniu świadków i rosnącego braku społecznego przyzwolenia nietrzeźwi kierujący to nadal zbyt częsty widok na naszych drogach. Tylko w ciągu ostatniego weekendu bielscy policjanci zatrzymali sześciu kierujących, którzy ze względu na stan nietrzeźwości, nie powinni prowadzić pojazdów. Za ten występek grożą 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Reklama

Jazda na „podwójnym gazie” to wciąż zbyt częste zjawisko na naszych drogach. W ciągu ostatniego weekendu policjanci zatrzymali sześciu kierowców, którzy popełnili to niebezpieczne przestępstwo drogowe. W ciągu ostatnich 30 dni było ich aż 48! Nie ma dnia, żeby w ręce stróżów prawa nie wpadł taki drogowy przestępca.

Jeśli jesteś świadkiem tego, jak ktoś wsiada za kierownicę po spożyciu alkoholu, niezwłocznie zawiadom najbliższą jednostkę Policji lub numer alarmowy 112.

Policjanci ostrzegają: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. W przypadku spowodowania zdarzenia drogowego, oprócz odpowiedzialności karnej, sprawca będzie musiał pokryć koszty kolizji lub wypadku. Ubezpieczyciel wypłaci poszkodowanym odszkodowanie, jednak wystąpi do sprawcy z regresem, żądając jego zwrotu w całości.

- Alkohol jest szczególnie zdradliwy i niebezpieczny w czasie upałów. Dlatego apelujemy o rozsądek i rozwagę - mówią policjanci.

alkomat
Samoobsługowe urządzenie do sprawdzenia stanu trzeźwości dostępne w komendzie i na każdym bielskim komisariacie · fot. KMP Bielsko-Biała


Jedyną wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią „legalizację”. Urządzenia takie znajdują się na każdym komisariacie i siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, gdzie można przyjść o każdej porze i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik.

Pamiętajmy, że każdy przypadek nietrzeźwego kierowcy na drodze to sprawa ludzkiego życia i śmierci. Dlatego reagujmy, gdy widzimy osobę chcącą wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu, być może nasz sprzeciw uratuje komuś życie.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.