bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 4 lipca 2022
  • wyświetleń: 13695

Dankowice: dzieci zdmuchnięte z pobocza przez pędzącą ciężarówkę

W poniedziałek, 4 lipca około godziny 11.30 na ul. Oświęcimskiej w Dankowicach doszło do bardzo niebezpiecznego zdarzenia, w którym ucierpiały dwie 13-letnie dziewczynki. Oficjalnie nie było to potrącenie, choć obrażenia dzieci były związane z przejeżdżającym samochodem.

Reklama

Niebezpieczna sytuacja w Dankowicach - 4.07.2022
Niebezpieczna sytuacja w Dankowicach - 4.07.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Z relacji świadka wynika, że dzieci znajdowały się na poboczu drogi, którą przejeżdżał samochód ciężarowy. Rozpędzony ciągnik siodłowy z naczepą wywołał tak duży podmuch wiatru, że dzieci przewróciły się i doznały obrażeń ciała. Na szczęście to nic poważnego, skutkującego trwałymi problemami. Kierowca ciężarówki odjechał. Prawdopodobnie nawet nie zdawał sobie sprawy z tego co się wydarzyło.

Początkowo pojawiła się informacja, że to potrącenie przez samochód osobowy. Dla osób postronnych tak to mogło wyglądać. Poszkodowane dzieci leżące na poboczu i niechlujnie zaparkowane auto, które jak się okazało, należało do świadka. Dla mężczyzny (co logiczne) ważniejsze było otoczenie opieką poszkodowanych niż szukanie miejsca parkingowego. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Utrudnienia w ruchu trwał przeszło godzinę.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.