bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 lipca 2022
  • wyświetleń: 5701

Trzy ważne skrzyżowania na Żywiecczyźnie do przebudowy

W czerwcu bieżącego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach zaprosił do składania ofert na opracowanie koncepcji przebudowy trzech skrzyżowań. Dwa z nich dotyczą miasta Żywiec. Pierwsze z nich na styku DW945, DW946 i ulicy Wesołej, czyli rondo przy Mc Donaldzie. Drugie to krzyżówka DW946 z ul. Ślemieńską.

Rondo przy Mc Donald's w Żywcu - 8.07.2022
Rondo przy Mc Donald's w Żywcu - 8.07.2022 · fot. Bielskie Drogi


Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 100 011,12 zł brutto. Otwarcie ofert nastąpiło w poniedziałek 4 lipca. Wpłynęły dwie oferty, z czego tylko jedna mieści się w zamierzonym budżecie (97 170,00 zł).

Wybrany wykonawca będzie musiał m.in. dokonać pomiarów ruchu, analizę aktualnej geometrii skrzyżowań, przepustowości oraz ich organizację, a także przedstawić II warianty przebudowy każdego z nich (w tym także opcja skrzyżowania o ruchu okrężnym). Dodatkowo będzie musiał przedstawić szacunkowe koszty realizacji każdego z przedstawionych wariantów rozbudowy.

Szkoda, że w ramach inwestycji nikt nie pomyślał o tym felernym skrzyżowaniu, gdzie często dochodzi do kolizji - 8.
Szkoda, że w ramach inwestycji nikt nie pomyślał o tym felernym skrzyżowaniu, gdzie często dochodzi do groźnych kolizji. To wjazd z DW946 "na Podlesie" - 8.07.2022 · fot. Bielskie Drogi


Termin realizacja zadania określono na 24 października bieżącego roku.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.