bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 9 lipca 2022
  • wyświetleń: 17126

[FOTO] Tragiczne potrącenie w Ustroniu. Nie żyje młody mężczyzna

Cieszyńscy policjanci wyjaśniają przyczynę i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło wczoraj w Ustroniu. Niestety, młody cyklista zmarł na miejscu zdarzenia.

Reklama

Tragiczny wypadek w Ustroniu - 8.07.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 8 lipca o godzinie 21.35 w Ustroniu. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że rowerzysta i kierujący Seatem poruszali się ustrońskim odcinkiem drogi wojewódzkiej DW941 (ul. Katowicka) w kierunku Skoczowa. Do zderzenia Seata z rowerzystą doszło w rejonie skrzyżowania ul. Katowickiej z ul. Żwirową (na wysokości wjazdu do fabryki kawy Mokate).

Niestety, 29-letni rowerzysta zginął na miejscu zdarzenia. Były próby przywrócenia jego funkcji życiowych, jednak obrażenia były zbyt poważne. 32-letni kierowca osobówki był trzeźwy. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Pojazdy zostały przewiezione na parking strzeżony, gdzie będą poddane szczegółowym oględzinom. Dokładny przebieg zdarzenia i okoliczności wypadku wyjaśniać będą policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy.

- Po raz kolejny apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i ostrożność. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii. Niezwykle ważne jest, aby zarówno kierowcy, jak i cykliści stosowali się do znaków drogowych i znali obowiązujące przepisy. W szczególności prosimy rowerzystów o rozsądek, wyobraźnię i odpowiedzialność podczas jazdy, a kierujących pojazdami o zwrócenie szczególnej uwagi na rowerzystów, ponieważ oni w zderzeniu z naszym samochodem nie mają najmniejszych szans - apeluje st. asp. Krzysztof Pawlik, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.