bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 12 lipca 2022
  • wyświetleń: 24720

[WIDEO] Policyjny pościg za piratem drogowym. Sroga kara dla 21-latka

Policjanci z bielskiej grupy Speed zatrzymali 21-letniego pirata drogowego, który na ich oczach przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Wykroczenie to było dopiero zapowiedzią o wiele większych kłopotów młodego kierowcy, który po drodze złamał jeszcze inne przepisy. Ostatecznie mundurowi ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 4500 złotych i zatrzymali prawo jazdy.

ReklamaPod koniec maja na ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej policjanci z drogówki zauważyli przejeżdżającego przez skrzyżowanie na czerwonym świetle białego Seata. Dysponując nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, nagrali ten moment i ruszyli za samochodem. I choć jazda za kierowcą seata trwała zaledwie kilkanaście sekund, w tym czasie kierowca zdołał jeszcze popełnić kolejne wykroczenia. Nie tylko wyprzedził inne auto na przejściu dla pieszych, ale i poruszał się znacznie za szybko.

- Pomiar prędkości wskazał wartość ponad trzykrotnie wyższą niż prędkość dopuszczalna na tym odcinku drogi. Na obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h, pędził ponad 120 km/h. Kierowcą okazał się 21-latek, który miał prawo jazdy od zaledwie 3 lat - informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym oraz pozostałe wykroczenia, kierującego ukarano mandatami karnymi na sumę 4500 złotych oraz zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto - z uwagi na ilość zebranych za popełnione wykroczenia punktów policjanci skierowali wniosek o sprawdzenie kwalifikacji, co oznacza, że aby 21-latek mógł wsiąść za kierownicę, będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Śląska Policja przypomina wysokość mandatów za wybrane wykroczenia. Za wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle grozi 500 złotych mandatu i 6 punktów. Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym to 2500 złotych i 10 punktów. Z kolei wyprzedzanie bezpośrednio przed i na przejściu dla pieszych - 1500 złotych i 10 punktów.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.