bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 13 lipca 2022
  • wyświetleń: 212

Wideodomofon: jaki wybrać i dlaczego?

Materiał partnera:

Należysz do grupy osób, które nie mają dobrego widoku na wejście do Twojej posesji? Trudno Ci dojrzeć z okna osobę, która wchodzi na Twoje podwórko? Wizjer nie jest optymalnym rozwiązaniem? W takim razie powinieneś rozważyć zakup wideodomofonu, który podniesie nie tylko poziom komfortu, ale także Twojego bezpieczeństwa. Dlaczego warto kupić to urządzenie i na jaki model/markę się zdecydować?

Wideodomofon: jaki wybrać i dlaczego?


Do czego przyda się wideodomofon?Kupno wideodomofonu jest bardzo dobrym pomysłem w wielu sytuacjach. Urządzenie pozwala Ci uzyskać kontrolę nad bardzo ważnym aspektem funkcjonowania Twojego domu, mieszkania, biura czy innego obiektu - wiesz, kto do Ciebie przychodzi, możesz więc zdecydować, czy chcesz wpuścić daną osobę, czy też nie.

Wideodomofony są skonstruowane w taki sposób, abyś mógł nie tylko usłyszeć wchodzącą na Twój teren osobę, ale także ją zobaczyć. Jeśli ktoś nie będzie chciał ujawnić swojej tożsamości, zakryje maseczką twarz, będziesz mógł od razu wyprosić taką osobę i poinformować odpowiednie służby o niebezpiecznej sytuacji. Wybieraj urządzenia dobrej jakości od uznanych producentów - dobrym przykładem niech będą Commax wideodomofony lub sprzęt innych marek wyposażony w wiele funkcji i obudowę odporną na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników atmosferycznych.

Pamiętaj też, że wideodomofony przyjmują różne formy. Na rynku znajdziesz zatem tak zwane unifony, czyli sprzęt do instalacji wewnątrz domu, a także bramofony i zamki elektromagnetyczne. Te pierwsze to po prostu domofony, które umieszcza się przy bramie wejściowej lub drzwiach prowadzących na posesję. Te drugie to urządzenia wyposażone w funkcję otwierania bramy bądź drzwi za pomocą specjalnego sygnału.

wideodomofon


Cechy dobrego domofonu - na które zwrócić szczególną uwagę?Dobry wideodomofon - czy to wcześniej wspomnianej marki Commax, czy pochodzący od innych wytwórców - będzie charakteryzował się przede wszystkim wysoką jakością podawanego dźwięku i obrazu. Ta cecha jest absolutną podstawą, bo bez niej prawidłowa identyfikacja osób pojawiających się przed Twoimi drzwiami byłaby niemożliwa lub wątpliwej jakości. To z kolei wiodłoby do znacznego obniżenia poziomu bezpieczeństwa i mijało się z celem posiadania wideodomofonu.

Kolejne ważne parametry, które powinieneś znać to sposób przesyłu informacji (danych) oraz zasięg urządzenia. Ciekawym wyborem jest kupno urządzenia obsługiwanego z pomocą bezprzewodowego odbiornika Wi-Fi - nie trzeba dokupować kabli i prowadzić je w często skomplikowany i mało estetyczny sposób aż do urządzenia, by podłączyć je do sieci. Wybierając urządzenia tego typu masz również możliwość ich obsługi z poziomu Twojego urządzenia mobilnego (smartfon, tablet etc.). Co się tyczy zasięgu - staraj się znajdować modele wideodomofonów, których zasięg będzie wynosił przynajmniej sto pięćdziesiąt metrów - zapewni Ci odpowiedni komfort użytkowania.

Zwróć też uwagę, czy wideodomofon, który zamierzasz kupić, jest wyposażony w możliwość rozszerzenia zestawu o dodatkowe moduły. Ta cecha przyda Ci się wtedy, gdy zechcesz rozbudować budynek, w którym urządzenie zostało zainstalowane. Dodatkowy moduł przy innych drzwiach może okazać się sporym udogodnieniem - zlikwiduje konieczność dokupowania kolejnego wideodomofonu.

Wideodomofon to bardzo przydatne urządzenie. Da Ci większą kontrolę nad tym, kto zjawia się przed Twoim domem. Pamiętaj jednak, aby zainstalować urządzenie w taki sposób, aby jego kamera obejmowała jedynie Twoją posesję i jej przyległości, byś mógł używać wideodomofonu zgodnie z obowiązującymi przepisami!+