bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 13 lipca 2022
  • wyświetleń: 3757

Pijana kierująca stanie przed sądem dzięki prawidłowej reakcji świadków

We wtorek, 12 lipca około godziny 20.00 pani Mariola jechała ul. Komorowicką. Wraz z nią podróżował 11-letni syn Sebastian. Młody chłopak zauważył, że jadąca przed nimi Toyota jedzie wężykiem i odbija się od krawężników. Mama podzieliła uwagi syna i zadzwoniła na numer alarmowy 112, a nieletni pasażer telefonem nakręcił kilka minut niebezpiecznej jazdy. Policjanci na bieżąco znali położenie podejrzanego pojazdu, bowiem dyżurny przekazywał lokalizację do interweniującego patrolu.

Reklama

Interwencja patrolu drogówki na jednej z ulic w bielskich Komorowicach, gdzie doszło do zatrzymania pijanej kobiety
Interwencja patrolu drogówki na jednej z ulic w bielskich Komorowicach, gdzie doszło do zatrzymania pijanej kobiety - 12.07.2022 · fot. nadesłane przez czytelniczkę


Dotarło do nas nagranie, jednak zdecydowaliśmy się go nie publikować. Będzie to dowód w sądzie. Policjanci na jednej z osiedlowych uliczek bielskich Komorowic zatrzymali kierującą Toyotą. 63-letnia kobieta była już na terenie swojej posesji poza samochodem. Wydmuchała 2 promile i nie przyznała się do kierowania pojazdem. Została przewieziona na komisariat, gdzie złożyła zeznania. Zrobili to także świadkowie, którzy widzieli kobietę, gdy prowadziła samochód.

Nagrane jest także zachowanie 63-latki, świadczące o tym, że znajduje się pod wpływem alkoholu bezpośrednio po wyjściu zza kierownicy. Zeznania świadków i nagranie wykonane telefonem niewątpliwie pozwolą skazać 63-latkę za jazdę po wpływem alkoholu. Pamiętajcie, że brak reakcji to ciche przyzwolenie na łamanie prawa. Policjanci prowadzą kampanię informacyjną „Nie reagujesz - akceptujesz” i zachęcają do zgłaszania podejrzanych zachowań na drodze. Tym razem udało się niknąć tragedii.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.