bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 14 lipca 2022
  • wyświetleń: 1678

Działania NURD na bielskich drogach. Ujawniono blisko 100 wykroczeń

W środę, 13 lipca na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Mundurowi ujawnili 109 wykroczeń. Policjanci wykorzystali podczas działań drona, przy jego pomocy obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych oraz newralgiczne odcinki dróg i skrzyżowania.

Reklama

Działania NURD na bielskich drogach. Ujawniono blisko 100 wykroczeń
Działania NURD na bielskich drogach. Ujawniono blisko 100 wykroczeń · fot. KMP Bielsko-Biała


Ponad 90 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, a większość z tych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych. Policjanci na sprawców wykroczeń nałożyli niespełna 74 mandaty karne i sporządzili 12 wniosków o ukaranie do sądu.

Stróże prawa ujawnili również kilkanaście wykroczeń popełnionych przez pieszych. Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych grozi mandat karny w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych i takie też mandaty wypisywali wczoraj stróże prawa.

- Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie. Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich najsurowsze konsekwencje karne - podkreślają policjanci z KMP w Bielsku-Białej. - Stawką nie są tutaj jednak nawet najwyższe grzywny czy punkty karne. Stawką bardzo często jest ludzkie życie i zdrowie oraz dramat rodzin, którym policjanci przynoszą tę najgorszą wiadomość… - dodają.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.