bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 15 lipca 2022
  • wyświetleń: 2142

Kolejna akcja policjantów. Tym razem dokonują pomiarów prędkości

Dziś policja prowadzi działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości", które mają na celu zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dlatego też funkcjonariusze będą reagować, poza wykroczeniami w postaci przekroczenia prędkości, również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Policjanci na wykonujący czynności służbowe na drodze
Policjanci na wykonujący czynności służbowe na drodze · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci, w ramach działań, dokonują pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Szczególnym nadzorem obejmują między innymi miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Szczególną rolę mają policyjne zespoły "SPEED", których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, takim jak między innymi przekraczanie prędkości.

Policjanci na wykonujący czynności służbowe na drodze
Policjanci na wykonujący czynności służbowe na drodze · fot. KMP Bielsko-Biała


- Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu - informują mundurowi.

- Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali prędkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań - dodaj stróże prawa.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.