bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 18 lipca 2022
  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 2521

Czechowice: rusza przebudowa wiaduktu nad ul. Legionów

W czasie najbliższego weekendu rusza przebudowa wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów w Czechowicach-Dziedzicach (obok skrzyżowania z ulicą Cmentarną) - informuje wykonawca zadania firma Budimex.

Reklama

Wiadukt kolejowy nad ul. Legionów - 18.07.2022
Wiadukt kolejowy nad ul. Legionów - 18.07.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


W związku z koniecznością wyburzenia starego wiaduktu, na 48 godzin przejazd ulicą Legionów zostanie w tym miejscu całkowicie zamknięty. Następnie - do odwołania - ulicą Legionów będą mogły przejeżdżać tylko autobusy komunikacji miejskiej. Udostępnione zostanie również przejście dla pieszych. Samochody będą natomiast musiały korzystać z objazdu poprowadzonego drogą krajową nr 1.Realizacja przebudowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Legionów, w rejonie skrzyżowania z ulicą Cmentarną, związana jest z trwającą od dłuższego czasu modernizacją linii kolejowej na odcinku most Wisła - Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg. W związku z koniecznością przeprowadzenia rozbiórki starego wiaduktu nad ulicą Legionów i budową nowego obiektu, wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Wiadukt kolejowy nad ul. Legionów - 18.07.2022
Wiadukt kolejowy nad ul. Legionów - 18.07.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Etap I - o godzinie 8.00 w piątek 22 lipca ulica Legionów zostanie zamknięta dla ruchu drogowego, dla którego poprowadzony zostanie objazd przez DK1. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz pieszych.

Etap II - o godzinie 23.59 w piątek 22 lipca (konieczność przeprowadzenia prac wyburzeniowych) ulica Legionów zostanie całkowicie zamknięta, również dla komunikacji miejskiej jak i pieszych. Pełne zamknięcie drogi potrwa do godziny 23.59 w niedzielę 24 lipca. W tym czasie objazdem pojadą również autobusy komunikacji miejskiej (linia nr 1)*.

Od godziny 0.00 w poniedziałek 25 lipca przywrócona zostanie możliwość przejazdu dla autobusów komunikacji miejskiej oraz przejście dla pieszych. Pozostały ruch drogowy, do odwołania, prowadzony będzie objazdem przez DK-1.

*Przystanek Węglowa/DK1 zostanie tymczasowo przeniesiony na stronę wschodnią DK-1.

Przystanek Legionów/ Waryńskiego zostanie tymczasowo przeniesiony na ul. Waryńskiego, w rejonie ul. Czystej.

Przystanek Legionów/Hr. Renarda nie będzie obsługiwany.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.