bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 19 lipca 2022
  • wyświetleń: 167

Nowoczesne kamieniarstwo dla Twojego domu - MASTERSTONE.

Materiał partnera:

Myśląc o zawodzie kamieniarza, mamy mało pozytywne skojarzenia związane z nagrobkami, grobowcami i całą otoczką związaną z pogrzebami. Oczywiście, to spora i bardzo ważna część pracy kamieniarza, lecz w przypadku firmy MASTERSTONE niejedyna… Wyjaśniamy, dlaczego warto zaplanować wizytę w zakładzie kamieniarskim podczas budowy domu i jakie usługi świadczy nowoczesna firma z Bielska-Białej.

Nowoczesne kamieniarstwo dla Twojego domu - MASTERSTONE.


Nowoczesny zakład kamieniarski - czym się charakteryzuje?Kamieniarstwo to rzemiosło z tradycjami, które wcale nie muszą oznaczać zrezygnowania z rozwoju, sięgnięcia po nowoczesne rozwiązania, technologię oraz designerskie wzornictwo. Wręcz przeciwnie, tradycja pracy z kamieniem naturalnym to podstawy, które są punktem wyjścia do zmian, które sprawiły, że kamień w domu i w jego otoczeniu cieszy się dużym zainteresowaniem, także wśród osób, które w budownictwie poszukują artyzmu, mając spore wymagania co do wykonania i wyglądu domu. Firma MASTERSTONE, która usługi kamieniarskie świadczy od ponad 70-lat, inwestuje w nowoczesny park maszynowy, współpracując ze specjalistami, którzy potrafią wydobyć piękno kamienia naturalnego, tworząc prawdziwe dzieła sztuki z pozornie praktycznych i jedynie użytecznych elementów domu takich jak blaty kuchenne czy łazienkowe, schody, parapety czy posadzki.

Współpraca z MASTERSTONE oparta jest o sprawdzony plan działania, który nie ogranicza się jedynie do wykonania usługi, ale także polega na wysokiej jakości doradztwu, popartego wieloletnią pracą z kamieniem naturalnym takim jak granit, marmur, kwarcogranit czy konglomerat kwarcowy.

Jakie usługi kamieniarskie świadczy MASTERSTONE?Kamieniarstwo to szeroka dziedzina, która daje wiele możliwości i rozwiązań nie tylko do wykończenia domu, ale także budynków przemysłowych, firm czy profesjonalnych kuchni.

  • Blaty kuchenne i łazienkowe


Podstawą produkcji i flagowym produktem zakładu kamieniarskiego MASTERSTONE są blaty kuchenne i łazienkowe. Do ich wykonania zaleca się użycie granitu, który świetnie radzi sobie z wilgocią, wodą czy gorącymi, rozgrzanymi naczyniami, które podczas gotowania mogą mieć kontakt z blatem. Granitowe blaty kuchenne są odporne na zaplamienia i uszkodzenia mechaniczne, a przy tym świetnie współgrają z nowoczesnym, minimalistycznym wystrojem kuchni.

  • Schody wewnętrzne i zewnętrzne


Choć istnieje przekonanie, że kamienne schody mogą być śliskie, odpowiednia ich obróbka sprawia, że są zupełnie bezpieczne, także na zewnątrz podczas przymrozków czy opadów deszczu. Odporne na uszkodzenia, przeciążenia czy kontakt z wodą schody z kamienia wykonywane przez MASTERSTONE to inwestycja na lata, która oprócz niezaprzeczalnych walorów praktycznych jest wspaniałą ozdobą domu.

  • Posadzki z kamienia


Specjaliści z MASTERSTONE na posadzki i tarasy zalecają użycie granitu lub marmuru w postaci dużych płyt kamiennych. Niezwykle modne jest dodatnie do nich kontrastującego wzoru czy koloru, tworząc efektowne powierzchnie. Kamienne posadzki cechuje duża trwałość, odporność na uszkodzenia i ścieranie, a także łatwość w utrzymaniu czystości.

  • Parapety


Kamienne parapety, szczególnie te zewnętrzne pełnią wiele funkcji, o których często zapominamy: chronią elewację przed zalaniem i zawilgoceniem, a także stanowią dodatkową izolację cieplną. We wnętrzu granitowe parapety od MASTERSTONE potrafią stworzyć niezwykle efektowną całość z oknem oraz dodatkami takimi jak kwiaty czy pamiątki z podróży.

Sklep kamieniarski to miejsce, o którym nie można zapomnieć, planując budowę lub remont domu. Nowoczesne zakłady takie jak MASTERSTONE, oferujące wyroby z kamienia dają możliwość skomponowania wyjątkowych elementów wystroju, które nie tylko słyną z użyteczności i wytrzymałości, ale także tworzą niesamowity design domu. Bogata oferta kolorystyczna, modne wzory oraz szlachetność naturalnego kamienia, sprawiają, że granit, marmur czy konglomerat kwarcowy to materiały, które niezaprzeczalnie kojarzą się z luksusem i dobrym gustem.