bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 10066

Porąbka: samochód dostawczy wpadł do rzeki Soły

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę, 20 lipca około godziny 7.00 w Porąbce. W rejonie skrętu na Małą Puszczę samochód dostawczy, przeznaczony do przewozu odpadów, uderzył w barierki energochłonne, po czym wpadł do rzeki Soły.

Reklama

Zdarzenie drogowe w Porąbce - 20.07.2022
Zdarzenie drogowe w Porąbce - 20.07.2022 · fot. OSP Porąbka


Jak poinformował nasz portal asp. szt. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej, samochodem marki Toyota podróżowały dwie osoby - kobieta i mężczyzna - które wydostały się z niego o własnych siłach. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego zostały przetransportowane do szpitala. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Kierujący pojazdem 20-latek przyznał się do popełnienia wykroczenia polegającego na spowodowaniu zagrożenia w ruchu drogowym.

Zdarzenie drogowe w Porąbce - 20.07.2022
Zdarzenie drogowe w Porąbce - 20.07.2022 · fot. OSP Porąbka


W działaniach ratowniczych brało udział pięć zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Jak poinformowała mł. bryg. Patrycja Pokrzywa z KM PSP w Bielsku-Białej, działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu cieku wodnego przed ewentualnym wyciekiem substancji ropopochodnej przy pomocy rękawa sorpcyjnego oraz słomy, usunięciu uszkodzonej bariery, usunięciu plamy substancji ropopochodnej z jezdni oraz jej uprzątnięciu.

Zdarzenie drogowe w Porąbce - 20.07.2022 · fot. mł. bryg. Łukasz Sztafiński, KM PSP Bielsko-Biała


Na czas działań ruch drogowy na ul. Żywieckiej został wstrzymany w obu kierunkach. Prace służb ratunkowych zakończono o godzinie 09.46.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.