bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 20 lipca 2022
  • wyświetleń: 929

Bestwinka: rusza budowa nowego mostu na ul. Św. Sebastiana

Rusza inwestycja na drodze powiatowej w gminie Bestwina, właśnie przekazano wykonawcy plac budowy. Chodzi o przeprawę w ciągu ul. Św. Sebastiana w miejscowości Bestwinka.

Reklama

Bestwinka: rusza budowa nowego mostu na ul. Św. Sebastiana
Bestwinka: rusza budowa nowego mostu na ul. Św. Sebastiana · fot. Powiat bielski


Powiatowy Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przekazał wykonawcy plac budowy. Przedsięwzięcie będzie kosztowało ponad 5,3 mln zł i obejmuje rozbiórkę starego mostu, budowę nowego, a także przebudowę dojazdów. Będą utrudnienia w ruchu kołowym, pieszych uspokajamy- na czas robót powstanie dla nich tymczasowa kładka. W pracach jest też umocnienie dna i brzegów rzeki oraz skarp przy podporach nowej przeprawy. Roboty mają zakończyć się jesienią - w listopadzie. Powiat bielski pozyskał na to przedsięwzięcie środki zewnętrzne - ok. 50 % kosztów pochodzi z subwencji ogólnej budżetu państwa. Resztę samorząd dokłada z powiatowego budżetu.

- Od 20 lat remontujemy większe i mniejsze mosty oraz przepusty w naszym powiecie. Myślę, że ok. 80 proc. tych obiektów mamy w dobrym stanie. Oczywiście, są i takie które nadal wymagają przebudowy, nad projektami których pracujemy - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

W gminie Bestwina rozpocznie się wkrótce także inna powiatowa inwestycja. W Janowicach przy ul. Kubika powstanie nowy przepust. Prace nad potokiem Łękawka również wiążą się z objazdem dla kierowców. Tu także mieszkańcy będą mieli do dyspozycji tymczasową kładkę. Całość robót ma kosztować ponad 800 tys. zł, a pieniądze pochodzą z budżetu powiatu bielskiego. Koniec prac zaplanowano na jesień.

Sporo dzieje się latem na drogach w naszym powiecie. Najszybciej, bo jeszcze w sierpniu tego roku powinna zakończyć się przebudowa drogi w Buczkowicach. Prawie kilometrowy odcinek ul. Bielskiej od nowego ronda do granicy z Meszną zyska ścieżkę pieszo-rowerową. Jeszcze w tym roku zakończą się roboty przy przebudowie dróg powiatowych w Dankowicach i Starej Wsi. Drogowców spotkacie także: na ul. Rudzickiej w gminie Jasienica, ul. Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach oraz na Bukowskiej w gminie Porąbka.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.