bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 21 lipca 2022
  • wyświetleń: 149

Wynajem busa nie tylko na wycieczkę szkolną

Materiał partnera:

Wszystkie osoby, które organizują zorganizowane wyjazdy doskonale wiedzą jak ważną kwestią jest wynajem busa. Dzięki zaplanowanemu transportowi osób pozostałe kwestie są przystępne do ogarnięcia.

unsplash.com


Wynajem busa z kierowcą - o czym pamiętać?


Tak jak każdy pracownik, tak i kierowca ma określony czas kiedy może wykonywać transport osób autobusem. Warto przed wyjazdem udać się z zapisanym wstępnie harmonogramem do biura, które zajmuje się wynajmem busów. Obecnie wiele przedsiębiorstw ma także opcję wysłania zapytania e-mailem. Chodzi o podanie ilości osób, tak, by właściciel mógł sprawdzić czy ma odpowiedni pojazd na wynajem busa z kierowcą. Wiadomo, że im więcej osób, tym lepiej. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku grupy wycieczkowej uczniów, harcerzy, kół zainteresowań na każde 15 niepełnoletnich dzieci przypada 1 opiekun i 1 kierownik. Warto więc zwrócić na to uwagę, że wynajem busa na 49 osób, zapewnia 45 dzieci i 4 dorosłych. Jeżeli mamy więcej opiekunów, możemy wynająć nawet ponad 50 osobowy, najczęściej są w nim 54 lub 55 miejsc. 


Opracowany plan przedstawiamy w biurze wynajmu autobusów. Wówczas osoba upoważniona proponuje godzinę wyjazdu lub dostosowuje się do tego co wpisaliśmy w harmonogram. Warto określić w jakich porach będziemy potrzebować kierowcę. Czy tylko nas zawiezie i potem pojedzie na parking, czy może będzie razem z nami przemierzał kolejne atrakcje miasta i wsi? Czas pracy kierowcy od godziny wyjazdu z bazy aż do powrotu do niej wynosi tylko i aż 15 godzin. Jest kilka wyjątków, które musimy skonsultować przy transporcie osób. Zawsze można też wynająć dwóch kierowców-zmienników, jednak wtedy kwota przejazdu będzie inna.


Wynajem autobusów - kto płaci za parking i hotel?


Dobrze przyjętą normą w przypadku wyjazdów, gdzie kierowca przebywa z nami cały czas albo jest to nawet kilkugodzinny wyjazd jest zaproszenie go na obiad. Niektórzy korzystają, inni odmawiają, jednak te kilkadziesiąt złotych nikogo nie zbawi. Podobnie jak śpimy gdzieś w czasie dłuższego wyjazdu. Warto dopytać o to kto pokrywa koszty noclegu i parkingu, gdzie bus będzie stał, jeśli nie będzie w okolicy bezpłatnego miejsca. Świetnym rozwiązaniem byłoby wynajęcie dla niego pokoju jednoosobowego z łazienką, tym bardziej, jeśli jest to kierowca, z którym jeszcze nie mieliśmy okazji podróżować. Prawdą jest, że można się porozumieć już przed. Wynajem autobusów jest transakcją obustronną, to znaczy nasze oczekiwania muszą się zgrać z możliwościami kierowcy. Nie możemy planować tras nierealnych, ponieważ później może się okazać, że korki i inne opóźnienia sprawią, że nie zrealizujemy podanego programu w całości. Lepiej zrobić dłuższe przerwy między kolejnymi punktami zwiedzania niż niepotrzebnie się stresować.


Wyposażenie busa do transportu osób


Byłoby wskazane gdyby wynajem autobusów proponował na dłuższe trasy modele busów, które mają wygodne siedzenia, klimatyzację. Może też istnieć możliwość włączenia jakiegoś filmu, ale to raczej zbędne w momencie, gdy każde dziecko ma ze sobą komórkę. Warto ustalić czy w autobusie znajduje się toaleta, z której można skorzystać. Świetnie byłoby ustalić przed wynajmem busa z kierowcą czy postoje będą na stacjach benzynowych, czy może w otoczeniu szybkich dań. Ile czasu będą one trwały i mniej więcej co ile czasu będą się odbywały to rzecz bardzo istotna w przypadku jazdy z dziećmi i dorosłymi. Kierowca ma swój czas pracy i przerw. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bywają sytuacje nieprzewidziane i należy też być na nie przygotowanym w przypadku wynajmu autobusów.


Sprawdź również: mechanik Olsztyn, Skodar Auto