bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Informacje

  • 22 lipca 2022
  • wyświetleń: 246

Opony 205/55 R16 letnie Continental PremiumContact6 - co oferuje kierowcom wymagającym?

Materiał partnera:

Wielu kierowców chwali opony na sezon letni marki Continental - niemieckiego giganta produkującego od ponad stu czterdziestu lat ogumienie samochodowe. Czy i tym razem nie zawiódł, przygotowując opony 205/55 R16 letnie Continental PremiumContact6? Czego mogą spodziewać się kierowcy po tego rodzaju ogumieniu? Jakimi parametrami charakteryzuje się ta opona?

Opony 205/55 R16 letnie Continental PremiumContact6 - co oferuje kierowcom wymagającym?


Opony 205/55 R16 letnie Continental PremiumContact6 i ich budowaPozytywne opinie o marce Continental są dość powszechne i dotyczy to także serii PremiumContact (znanej wcześniej pod nazwą ContiPremiumContact). Ten model przeznaczony został do użytku w samochodach z segmentu kompaktowego, średniego i wyższego. Opony 205/55 R16 letnie są natomiast odpowiednie dla samochodów kompaktowych i średnich.

oponawsamochodzie


Model stanowi drogę pomiędzy ekonomiką a osiągami, dlatego z pewnością zainteresują się nim kierowcy, którzy jeżdżą w obszarze miejskim i poza nim. Kierowca o dynamicznym stylu jazdy również skorzysta z zakupu PremiumContact6 ze względu na wysokie osiągi sportowe.

Bieżnik modelu został ukształtowany asymetrycznie i odpowiedni zoptymalizowany, aby zapewniać możliwość dynamicznej, acz bezpiecznej jazdy, także podczas pokonywania ostrzejszych zakrętów. Ogumienie jest także dostosowane do zmieniających się warunków pogodowych, dlatego bardzo dobrze radzi sobie na mokrej nawierzchni, a także podczas intensywnych opadów atmosferycznych i pokonywania głębszych kałuż.

Układ lameli został opracowany w taki sposób, by możliwe jak najmocniej tłumić zjawisko aquaplaningu. Dzięki temu przyczepność opon zostaje zachowana na wysokim poziomie. Jest to także spowodowane wykorzystaniem optymalnej mieszanki gumowej z dodatkiem krzemionki. Dzięki niej opony zachowują elastyczność w wysokich i niższych temperaturach, a więc i wysoką przyczepność.

Komfort jazdy, ekonomika spalania, opory toczeniaOpony 205/55 R16 letnie Continental PremiumContact6 są nie tylko bezpieczne podczas dynamicznej jazdy latem w wymagających warunkach, ale także ekonomiczne i komfortowe w użytku. Ekonomiczność bierze się z ich niskich oporów toczenia, natomiast komfort jazdy wynika z cichości pracy tego modelu w każdym rozmiarze.

Układ lameli został pomyślany przez projektantów tego modelu w taki sposób, aby podczas jazdy, także tej szybkiej, mocno tłumić wibracje i drgania, a także umożliwiać oponie maksymalną styczność jej powierzchni z powierzchnią jezdni. To wszystko sprawia, że opony są ciche i nie generują nadmiernego hałasu.

Z kolei mieszanka gumy, której użyto do produkcji modelu, odznacza się niskimi parametrami oporów toczenia. Opona po krótkim czasie jazdy nabiera odpowiedniej temperatury dzięki specjalnej konstrukcji wnętrza tego modelu ogumienia.

Niska masa, niskie opory toczenia, niski poziom hałasu, wysoki poziom przyczepności, także na zakrętach i podczas jazdy po mokrej nawierzchni, niskie zużycie paliwa… Opony 205/55 R16 letnie Continental PremiumContact6 naprawdę spełniają wszystkie wymagania, jakie stawia się przed oponami z segmentu premium. Wielu kierowców z pewnością zauważy ich wysoką jakość!