bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 28 lipca 2022
  • wyświetleń: 2231

Jest drugi przetarg na rozbiórkę i budowę nowego mostu w Porąbce

Ogłoszono drugi przetarg na rozbiórkę mostu na rzece Sole w Porąbce i budowę nowej przeprawy. Pierwszy został unieważniony pod koniec minionego roku, gdyż wszystkie oferty znacznie przewyższały kosztorys inwestycji.

Reklama

Jest drugi przetarg na rozbiórkę i budowę nowego mostu w Porąbce
Jest drugi przetarg na rozbiórkę i budowę nowego mostu w Porąbce · fot. Powiat bielski


Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę nowego mostu na Sole. Zaprojektowana przeprawa to obiekt łukowy o długości prawie 130 metrów - podwieszony stalowo-żelbetowy pomost z ruchem puszczonym dołem. Nowa budowa ma zastąpić most tymczasowy, na którym obowiązuje ruch wahadłowy oraz ograniczenie tonażowe. Wykonawca ma także przebudować drogi dojazdowe.

- Most w Porąbce to wyznacznik tego, co się dzieje obecnie w kraju- szalejących cen. Przypomnę, że w ostatnim przetargu najniższa oferta była prawie o 20 mln wyższa od zaktualizowanego kosztorysu! Trzeba było więc szukać dodatkowych pieniędzy, które otrzymaliśmy z Polskiego Ładu (15 mln zł). Mam nadzieję, że to wystarczy bo ceny stali mocno ostatnio spadły, co jest dla nas dobrą wiadomością - mówi starosta bielski Andrzej Płonka. Samorządowiec dodaje, że przeprawa ma duże znaczenie dla regionu, bo tak naprawdę komunikuje ruch na styku 2 województw: śląskiego i małopolskiego.

Oferty do przetargu można składać do 24 sierpnia. Powiat bielski pozyskał już wcześniej dofinansowanie na rozbiórkę starego mostu i budowę nowego z Rządowego Funduszu Dróg- 23,2 mln zł. Dokumentacja przedsięwzięcia została wsparta finansowo z rządowego programu „Mosty dla regonów”.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.