bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2875

[FOTO] Na ul. Warszawskiej rozpoczęto układanie nowego asfaltu

Na rozbudowywanym odcinku ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej, drogowcy rozpoczęli układanie pierwszej warstwy asfaltu. Trwająca od połowy maja rozbudowa wschodniej jezdni ul. Warszawskiej na odcinku pomiędzy węzłami Sarni Stok a zjazdem na Castoramę i Galerię Koniczynka jest jednym z etapów modernizacji kluczowej arterii wylotowej z Bielska-Białej.

Przebudowa ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej - 5.08.2022 · fot. MZD Bielsko-Biała


- Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zdaje sobie sprawę z obciążenia nakładanego na kierowców pokonujących w zwolnionym tempie rozbudowywany odcinek, stąd duży nacisk na utrzymanie maksymalnego tempa robót drogowych. Od kliku dni wykonawca przygotowywał ostatnie warstwy podbudowy z kruszywa, a dziś (piątek, 5 lipca) przystąpił do układania pierwszej warstwy podbudowy asfaltowej - informuje MZD Bielsko-Biała.

Rozściełacze asfaltu rozpoczęły układanie masy bitumicznej od skrzyżowania z ulicą Eugeniusza Kwiatkowskiego i w pierwszym etapie dotrą do wlotu z ul. Węglową. W następnych dniach prace będą się posuwać w stronę skrzyżowania z ul. Okrężną i dalej do zjazdu na Castoramę.

- MZD stara się wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe, aby skrócić do minimum czas trwania inwestycji. Trzeba mieć jednak świadomość, że wysokie, czy wręcz ekstremalne temperatury ostatnich dni utrudniają życie i pracę nie tylko kierowcom, lecz także drogowcom pracującym w pełnym słońcu. Dziękujemy więc za wyrozumiałość i przepraszamy za utrudnienia. Obiecujemy, że dalej będzie już tylko lepiej - podkreśla Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

W poniedziałek, 8 sierpnia w związku z rozbudową ulicy Warszawskiej zostanie wprowadzony kolejny etap zmiany organizacji ruchu. Będzie on obejmować wyłączenie z ruchu ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Więcej o tym nasz portal pisze w tym artykule.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.