bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 6485

[FOTO] Jechał na sądowym zakazie. Czołowo wjechał w dostawczaka

W piątek, 5 sierpnia około godziny 11.30 na ul. 11 Listopada doszło do czołowego zderzenia motocykla z samochodem dostawczym. Młody kierowca jednośladu w kilka sekund zrobił sobie krzywdę i sporo dodatkowych problemów. Na miejscu interweniował patrol bielskiej drogówki.

Kolizja na ul. 11 Listopada - 5.08.2022 · fot. sid / bielskiedrogi.pl / bielskiedrogi.pl


Okoliczności były dość zaskakujące. Kierowca dostawczego Peugeota Boxera jechał od strony ul. Stojałowskiego i w pewnym momencie spostrzegł, że wprost na niego jedzie motocykl. Zatrąbił, zahamował i zatrzymał się. To niewiele pomogło. Kierowca Junaka wjechał w stojący pojazd. 23-latek dość solidnie się poobijał, ale kategorycznie odmówił pomocy medycznej. Nie potrafił wytłumaczyć dlaczego jechał środkiem drogi i nie widział pojazdu nadjeżdżającego z przeciwka.

W toku czynności wyszło na jaw, że sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem, a na domiar złego ciążył na nim aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów. Dostał mandat. Na tym jednak nie koniec jego problemów. Dlaczego? - Za naprawę uszkodzonego Peugeota Boxera i dodatkowe koszty związane z obsługą szkody (np. samochód zastępczy na czas naprawy), młody motocyklista będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. W tego typu sytuacjach nie działa ubezpieczenie OC. Szkody pokrywa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który później na mocy regresu będzie dochodzić całości kwoty od sprawcy kolizji.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.