bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 6 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3144

W biały dzień zniszczył znak drogowy. Nikt nie zareagował

W pierwszych dniach sierpnia strażnicy miejscy podczas patrolu zauważyli uszkodzony znak drogowy B-21 "zakaz skrętu w lewo" na ulicy Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach. Postanowili sprawdzić materiał monitoringu miejskiego, celem wykrycia sprawcy zniszczenia...

W biały dzień zniszczył znak drogowy. Nikt nie zareagował - 01.08.2022
W biały dzień zniszczył znak drogowy. Nikt nie zareagował - 01.08.2022 · fot. Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach


Jak się okazało, 1 sierpnia tuż przed południem, idący chodnikiem mężczyzna, znany już funkcjonariuszom, podszedł do znaku i wygiął go rękami, uszkadzając jego podstawę. Zdarzenie widzieli przechodnie, którzy w żaden sposób nie zareagowali. Sprawca został kilka dni później, w sobotę, 6 sierpnia, ujęty i doprowadzony do komendy straży miejskiej. Strażnicy sporządzili stosowną dokumentację służbową, celem sporządzenia wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie za wykroczenie z art. 85 kodeksu wykroczeń, który brzmi:

§ 1.
Kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2.
Tej samej karze podlega, kto samowolnie niszczy, uszkadza, usuwa lub ustawia znak turystyczny.

§ 3.
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec obowiązek zapłaty równowartości zniszczonego lub uszkodzonego przedmiotu albo obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.