bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 8 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 16281

Poranny pościg za pijanym kierowcą. Myślał, że ucieknie grupie Speed

W poniedziałek, 8 sierpnia około godziny 8.00 na ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej policjanci postanowili zatrzymać do kontroli Fiata Fiorino. Kierowca tego pojazdu miał jednak inne plany. Miał nadzieję, że zgubi policyjny pościg.

Moment zatrzymania pijanego kierowcy (Bielsko-Biała, Lipnik) - 8.08.2022
Moment zatrzymania pijanego kierowcy (Bielsko-Biała, Lipnik) - 8.08.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Starcie Fiata Fiorino napędzanego 95-konnym silnikiem z nieoznakowanym BMW grupy Speed, wyposażonym w silnik o mocy 374KM i napędem na cztery koła, mogło mieć tylko jeden wynik. Policjanci pewnie nawet porządnie nie rozgrzali silnika i już było po wszystkim. Uciekinier chciał się schować na terenie posesji. Bezskutecznie. Po kilku minutach pościgu został zatrzymany.

Powodem ucieczki najprawdopodobniej był alkohol. Badanie stanu trzeźwości 65-latka dało wynik pozytywny. Warto nadmienić, że było to badanie na urządzaniu AlcoBlow®, które nie pokazuje dokładnego wyniku. Mężczyzna odmówił badania na zwykłym alkomacie pokazującym dokładny wynik i pod przymusem został doprowadzony do placówki medycznej, gdzie pobrano mu krew do badań.

Moment zatrzymania pijanego kierowcy (Bielsko-Biała, Lipnik) - 8.08.2022
Moment zatrzymania pijanego kierowcy (Bielsko-Biała, Lipnik) - 8.08.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Trwają dalsze czynności w sprawie. 65-latek odpowie nie tylko za jazdę po wpływem alkoholu, bowiem samo niezatrzymanie się do kontroli jest poważnym przestępstwem zagrożonym pięcioletnim więzieniem.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.