bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3376

Wyrzuciła pustą butelkę po alkoholu i wsiadła za kierownicę auta

Policjant z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach udowodnił, że policjantem jest się także w czasie wolnym od służby. Po dokonanych zakupach w jednym ze sklepów w Bestwinie postanowił jechać za kierującą, której zachowanie wydało mu się podejrzane. Intuicja policjanta nie zawiodła. Kobieta była pod wpływem alkoholu.

Do zdarzenia doszło 29 lipca w Bestwinie. Policjant z czechowickiego komisariatu policji będąc w czasie wolnym od służby robił zakupy w sklepie przy ul. Krakowskiej. Po wyjściu z obiektu, zmierzając do samochodu zauważył nieznaną mu kobietę, która wyrzucała do kosza pustą butelkę po alkoholu, po czym udała się do samochodu. Sytuacja, jaką zaobserwował, wydała mu się dość dziwna, tym bardziej, że kobieta idąc w stronę swojego samochodu nerwowo rozglądała się na wszystkie strony. Stróż prawa pomimo tego, że był w czasie wolnym od służby, postanowił przyglądnąć się dalszemu rozwojowi wydarzeń.

Kobieta po wejściu do samochodu ruszyła, a następnie wyjechała na główną drogę. Policjant postanowił jechać za nią i już po chwili zauważył, iż kierująca miała problemy z zachowaniem prostoliniowego toru jazdy. Widząc zagrożenie, jakie stwarzała dla innych uczestników ruchu, niezwłocznie powiadomił dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, podając niezbędne informacje o pojeździe i miejscu jego poruszania się. Po kilku kilometrach kierująca zatrzymała się przy jednej z posesji w Bielsku-Białej. Wówczas stróż prawa podszedł do kobiety okazując legitymację służbową. Kierująca stała się nerwowa, zaprzeczała, że spożywała alkohol oraz informowała, że zaraz wejdzie do domu i tam zacznie spożywać, co uniemożliwi udowodnienie jej winy. Policjant, oczekując na patrol, uspokajał kobietę oraz pouczał ją o konsekwencjach takiego zachowania.

Po chwili na miejsce przybył patrol ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, który przejął czynności. Okazało się, że intuicja nie zawiodła policjanta z Komisariatu Policji w Czechowicach - Dziedzicach. Zatrzymana miała prawie jeden promil alkoholu. Dzięki interwencji policjanta sprawczyni poniosła konsekwencje prawne.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.