bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 17 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1361

Bielscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach

Bielscy policjanci od piątku do poniedziałku na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego prowadzili działania pod kryptonimem „Długi Weekend”, prowadząc jednocześnie ogólnopolskie działania pod kryptonimem „Prędkość”. W trakcie minionego przedłużonego weekendu działania policjantów były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania dozwolonej prędkości, która jest nadal główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

Było bezpiecznie. Podsumowali długi weekend na drogach
Bielscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach · fot. KMP Bielsko-Biała


- Celem policyjnych działań w trakcie długiego sierpniowego weekendu było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są również na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość - wyjaśnia asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowa KMP w Bielsku-Białej.

W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci skontrolowali blisko 531 pojazdów, ujawnili ponad 380 wykroczeń, w tym 234 polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości oraz nałożyli prawie 279 mandatów karnych. Ponadto w trakcie kontroli drogowych ujawnili siedmiu kierowców prowadzących pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego będącego w stanie po spożyciu alkoholu. Zatrzymali sześciu kierujących niestosujących się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych (w tym dwóch kierowców z dożywotnim zakazem) oraz pięciu nieposiadających uprawnień do kierowania pojazdem.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.