bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 17 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1095

Bielscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach

Bielscy policjanci od piątku do poniedziałku na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego prowadzili działania pod kryptonimem „Długi Weekend”, prowadząc jednocześnie ogólnopolskie działania pod kryptonimem „Prędkość”. W trakcie minionego przedłużonego weekendu działania policjantów były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzegania dozwolonej prędkości, która jest nadal główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych.

Reklama

Było bezpiecznie. Podsumowali długi weekend na drogach
Bielscy policjanci podsumowali długi weekend na drogach · fot. KMP Bielsko-Biała


- Celem policyjnych działań w trakcie długiego sierpniowego weekendu było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Mundurowi, w ramach działań, prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideo rejestratorem. Policyjnym nadzorem obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkami i na których dochodzi do kolizji. Miejsca wytypowane są również na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie jedną z możliwości jest oznaczenie miejsc, w których często kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość - wyjaśnia asp. szt. Katarzyna Chrobak, oficer prasowa KMP w Bielsku-Białej.

W trakcie prowadzonych działań bielscy policjanci skontrolowali blisko 531 pojazdów, ujawnili ponad 380 wykroczeń, w tym 234 polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości oraz nałożyli prawie 279 mandatów karnych. Ponadto w trakcie kontroli drogowych ujawnili siedmiu kierowców prowadzących pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości oraz jednego kierującego będącego w stanie po spożyciu alkoholu. Zatrzymali sześciu kierujących niestosujących się do decyzji sądu o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych (w tym dwóch kierowców z dożywotnim zakazem) oraz pięciu nieposiadających uprawnień do kierowania pojazdem.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.