bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 26 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 5146

Świętoszówka: potrącenie rowerzysty. Kolarz poważnie ranny

W czwartek, 25 sierpnia około godziny 16.30 na ul. Bielskiej w Świętoszówce doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. Rowerzysta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Wypadek w Świętoszówce - 25.08.2022
Wypadek w Świętoszówce - 25.08.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 46-letni kierowca Forda jadąc ul. Bielską od strony Grodźca, skręcając w lewo na drogę S-52 wymusił pierwszeństwo na rowerzyście jadącym w przeciwnym kierunku. Kolarz uderzył w przednią szybę i upadł na asfalt doznając dość poważnych obrażeń. Został przewieziony do szpitala na badania, gdzie lekarze uznali, że zachodzi konieczność dalszej hospitalizacji.

W tej konkretnej sytuacji warto podkreślić, że są to wstępne ustalenia mundurowych. Dokładne okoliczności będą jeszcze badane przez śledczych, bowiem zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.