bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 452

Wycieraczki do szyby tylnej - dlaczego warto o nich pamiętać?

Materiał partnera:

Najważniejsze są wycieraczki przedniej szyby - to oczywiste. To dzięki nim kierowca ma zapewnione czyste pole widzenia podczas jazdy i manewrowania na parkingu. Ale nie można zapominać o wycieraczce tylnej szyby. Ona również jest potrzebna i powinna być w dobrym stanie.

Wycieraczki przedniej szyby są jednymi z najważniejszych części Twojego samochodu, gdy na zewnątrz pada deszcz albo śnieg. Wycieraczki odpowiadają za usuwanie deszczu i śniegu z przedniej szyby, dzięki czemu możesz widzieć drogę przed Tobą. Przez lata projektowano różne typy wycieraczek, aby były bardziej wydajne i lepiej usuwały zanieczyszczenia. Obecnie dostępne na rynku wycieraczki przedniej szyby są zaprojektowane tak, aby działały dłużej, zapewniały lepszą widoczność i były ciche.

A co z wycieraczką tylnej szyby?

Wycieraczka tylnej szyby - dlaczego jest ważna?Wycieraczka tylnej szyby stosowana jest w większości samochodów osobowych. Wyjątkiem są auta, w których konstrukcyjnie niemożliwe jest stosowanie tego rozwiązania. To na przykład pickupy, niektóre modele coupe, cabrio, a także większość modeli sedanów.

Jakie zadania pełni wycieraczka tylnej szyby?

  • Zapewnia widoczność do tyłu podczas jazdy. Dzięki temu, w trakcie deszczu albo opadów śniegu, możesz korzystać z lusterka wstecznego.
  • Zapewnia widoczność podczas cofania.


Wycieraczka tylnej szyby zużywa się znacznie wolniej, niż wycieraczka przedniej szyby. Dlaczego? To proste. Jest znacznie mniej używana, niż wycieraczki przedniej szyby. Poza tym jest krótka, przez co jest mniej narażona na skrzywienia i przeciążenia.

Dlatego tym bardziej warto zastosować dobrą wycieraczkę, aby móc z niej korzystać w trakcie złej pogody.

wycieraczkidoszybytylnej-dlaczegowartoonichpamietac2


Jak rozpoznać, że wycieraczka tylnej szyby wymaga wymiany?Smugi na szybie, hałas podczas pracy wycieraczki, niedoczyszczone miejsca, oderwana guma w piórze - to typowe oznaki zużycia tylnej wycieraczki. W niektórych modelach można wymienić samodzielnie samo pióro lub nawet wycieraczkę wraz z ramieniem.

Wycieraczka tylnej szyby - jak dobrać?Na co trzeba zwrócić uwagę podczas dobierania wycieraczki tylnej szyby?

  • Na długość pióra wycieraczki;
  • Na rodzaj zamocowania. W przypadku wycieraczek tylnej szyby nie stosuje się adapterów;
  • Na jakość wycieraczki. Warto kupić produkt lepszej jakości, żeby służył dłużej wydajniej.


Wycieraczka tylnej szyby marki Oximo - jakość premium w średniej cenieDlaczego warto wybrać wycieraczki Oximo, zarówno do montażu na przedniej jak i na tylnej szybie? To polska marka wycieraczek samochodowych, słynąca z wysokiej jakości wykonania swoich produktów. Wycieraczki Oximo są ze średniej półki cenowej, ale zapewniają wydajność, komfort i jakość pracy jak w wycieraczkach topowych producentów.

Dzieje się tak dlatego, że wycieraczki Oximo są produkowane z użyciem nowoczesnych technologii (w składzie pióra znajduje się silikon, samo pióro wycieraczki pokryte jest teflonem) i materiałów wysokiej jakości (stal odporna na korozję, tworzywo z dobrych materiałów).

W ofercie Oximo można znaleźć wycieraczki dedykowane do danego modelu auta (kilkaset referencji) a także modele z wymiennymi adapterami (na przednią szybę).

Warto pamiętać o wymianie wycieraczki tylnej szyby. Warto zastosować dobrą wycieraczkę. Na pewno przyjdzie taka chwila, że kierowca będzie potrzebować dobrej widoczności do tyłu. Doceni wówczas to, że dokonał dobrego wyboru.