bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 30 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1025

Gdzie przy ul.Cieszyńskiej pojawią się ekrany akustyczne? Trwają badania

Do końca roku potrwają badania uciążliwości związanych z sąsiedztwem zmodernizowanej ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Od wyniku tych badań będzie zależało, gdzie pojawią się ekrany akustyczne.

wapienica cieszyńska centrum
Gdzie przy ul.Cieszyńskiej pojawią się ekrany akustyczne? Trwają badania · fot. MZD Bielsko-Biała


Na prośbę mieszkańców w sierpniu 2021 roku radny Konrad Łoś zwrócił się do władz miasta z wnioskiem o zainstalowanie ekranów akustycznych na odcinku modernizowanej ul. Cieszyńskiej na wysokości Rodzinnych Ogródków Działkowych „Kolejarz" w kierunku ul. Nasiennej. Mieszkańcy oraz przedstawiciele działkowców uskarżali się na nieznośny hałas dobiegający z ulicy Cieszyńskiej w kierunku ogrodów.

- Wydobywające się z arterii komunikacyjnej immisje w dużym stopniu utrudnią rekreacyjne korzystanie z działek, a więc ograniczają realizację funkcji dla której zostały powołane - wyjaśnił przedstawiciel bielszczan.

Z kolei w 2019 roku radny pytał o przyczyny braku ekranów akustycznych w projekcie modernizowanej ulicy Cieszyńskiej od strony osiedli mieszkaniowych, w szczególności w obrębie budynków przy ul. Wapienickiej 3,5 i 7.

- W jednej z otrzymanych odpowiedzi zostałem poinformowany, że zgodnie z decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach na Miejski Zarząd Dróg został nałożony obowiązek sporządzenia analizy porealizacyjnej w zakresie oddziaływania akustycznego. W związku z kolejnymi pytaniami mieszkańców proszę o poinformowanie o terminie przeprowadzenia tych czynności oraz warunkach w jakich będą prowadzone i ich zakresie - poprosił Konrad Łoś.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, 19 lipca 2022 roku podpisana została umowa na wykonanie analizy porealizacyjnej dla rozbudowanej ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej.

- Zgodnie z wymaganiami decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach analiza ta ma na celu sprawdzenie skuteczności wybudowanych ekranów akustycznych. Lokalizacja ekranów akustycznych, jak również ich wysokość i długość wynika z zapisów wspomnianej decyzji środowiskowej, poprzedzonej przeprowadzonym postępowaniem środowiskowym. Analiza porealizacyjna zostanie wykonana do końca 2022 roku - zapewnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.