bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 31 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 437

Pergole i carporty Małopolska

Materiał partnera:

Pewnym standardem przy domach, mieszkaniach czy też letniskowych posiadłościach stają się pergole tarasowe i carporty. Ilość możliwych wariantów jest bardzo duża, więc bez problemu można zamówić opcję szytą na miarę, która doskonale będzie się wpisywać w styl, charakter przestrzeni oraz oczywiście potrzeby domowników czy gości. Pergola jest elementem architektury, który pozwala powiększyć przestrzeń mieszkalną, służy do odpoczynku, pracy, spotkań i jest wykorzystywany zarówno latem, jak i w sezonach przejściowych - a nawet zimą. Poza walorami estetycznymi trzeba oczywiście mieć na uwadze, że pergole pełnią funkcje użytkowe, więc dopasowywanie akcesoriów, wykończenia, systemów oraz wielkości musi być podyktowane wieloma różnorodnymi aspektami. Wówczas szansa, że zamówi się projekt doskonały do danego miejsca, jest po prostu jeszcze większa.

Pergole i carporty Małopolska


Zadaszenia tarasuTeoretycznie dopasowanie pergoli do tarasu nie jest trudne, ale już pobieżna analiza ofert różnych producentów pokazuje, że możliwości jest całkiem sporo. Nowoczesne pergole nie tylko świetnie wyglądają, że są również odporne na szereg czynników atmosferycznych - w tym oczywiście silny wiatr. Materiałom nie zaszkodzi również deszcz i silne słońce, a przecież to właśnie ochrona przed nimi jest najważniejszą z motywacji, dla których klienci decydują się, by zainstalować pergolę. Małopolska ma na swoim terenie profesjonalnego producenta pergol SunRest, który oferuje różnorodne rozwiązania dla klientów indywidualnych, sektora HoReCa oraz tych wszystkich, którzy chcą uatrakcyjnić przestrzeń biznesową lub użytkową. W wielu wariantach moduły pergoli można dowolnie łączyć, a tym samym tworzyć nawet bardzo rozbudowane konstrukcje. Je można oczywiście dostosować niemalże w każdym wymiarze do indywidualnych potrzeb.

Wiele osób się zastanawia, jaką wybrać pergolę, czy ma być to pergola lamelowa, gdzie ją zamontować, jakie powinna mieć dodatki oraz które techniczne rozwiązania będą się sprawdzać w codziennym użytkowaniu. Najważniejszą rzeczą jest przy projektowaniu przestrzeni do odpoczynku i spotkań szczególnie w cieplejszych miesiącach jest oczywiście wymiar tarasu oraz jego kształt. Do tych aspektów dobiera się bowiem parametry zadaszenia. Chodzi tu o szerokość, która jest mierzona wzdłuż muru, oraz długość - czyli tak zwany wysięg, który będzie sięgać w stronę ogrodu. Z drugiej strony koniecznie trzeba wziąć pod uwagę różnego rodzaju ograniczenia, które najczęściej wynikają ze specyfiki bryły architektonicznej. Mogą to być drzwi, okna, załamania, detale ozdobne. Będą one wpływać na sposób montażu oraz funkcjonalność pergoli.

Poza tym koniecznie warto ocenić poziom nasłonecznienia, wystawę na konkretny kierunek, ukształtowanie terenu czy też podatność danego miejsca na silne wiatry. To wpływa często na decyzję o montażu osłon bocznych - a te są dostępne w rozmaitych wariantach. Po trzecie, na starcie warto określić, jak się będzie chciało wyposażyć przestrzeń pod dachem, jak się chce spędzać czas, czego się oczekuje od innych rozwiązań. Jak widać, im więcej czasu poświęcimy na przemyślenie całej aranżacji, tym większa szansa na to, że w ogrodzie pojawi się wymarzona i doskonale dopasowana przestrzeń.

Pergole ogrodoweNie bez kozery specjaliści zwracają uwagę na to, by przy planowaniu pergoli zwrócić uwagę na aspekty funkcjonalne, choć kupuje się oczami i już wyobraźnia podpowiada, jak pijemy poranną kawę pod dachem z lameli czy specjalnego materiału. Klienci bardzo często dopasowują styl pergoli - na przykład użyte materiały czy też kolory i wykończenia, do samej elewacji, co pozwala stworzyć konsekwentną i bardzo dobrze przemyślaną przestrzeń. Jest to o tyle istotne, że na tarasach najczęściej zakłada się pergole montowane do ściany, które muszą ściśle do elewacji przylegać, co z jednej strony pozwala na stworzenie jednolitej bryły, a z drugiej minimalizuje ryzyko przeciekania czy też zalegania śniegu. Przy projektowaniu pergoli trzeba więc wziąć pod uwagę orynnowanie, ocenić, jakie jest ocieplenie ścian, w jaki sposób z dachu spływa deszcz lub zsuwa się śnieg. Dzięki temu można stworzyć bezpieczną i komfortową oazę spokoju. Przy minimalistycznych współczesnych domach często pojawiają się ascetyczne nowoczesne pergole aluminiowe: https://sunrest.pl/produkty-pergole-aluminiowe/ i ogrody zimowe.

Poza pergolami tarasowymi oczywiście dużą popularnością cieszą się także modele ogrodowe. Bardzo często są konstrukcjami wolnostojącymi, które można zamontować na podeście lub też na przygotowanym gruncie, wpisując się w naturalny klimat. Wiele osób decyduje się na tego typu dodatki na działkach letniskowych czy też w przydomowych ogrodach, a ich zaletą jest to, że można podziwiać przyrodę, a jednocześnie chronić się przed intensywnym słońcem, wiatrem, na nawet spojrzeniami przechodniów. Pod dachem z lameli czy też materiałem, który po złożeniu układa się w zachwycające fale, można umieścić stół z krzesłami czy komplet wypoczynkowy. Tym samym miejsce do spotkań, spożywania posiłków, czytania książki staje się najlepszym zaproszeniem, by spędzać czas na łonie natury, a przecież nie ma nic lepszego.

Na wygląd oraz funkcjonalność pergoli w dużej mierze wpływa wykończenie konstrukcji. Jej najważniejszym elementem jest oczywiście dach, więc to często od niego rozpoczyna się dyskusje nad projektem. Można na przykład zdecydować się na zadaszenie częściowe. To rewelacyjna opcja, gdy łączy się ogród z domem, a taras jest elementem przejściowym. Skuteczną ochronę przed słońcem i deszczem zapewnia natomiast pełne zadaszenie. Sam jego rodzaj - ruchomość lameli, możliwość całkowitego zwinięcia materiału czy też przeszklenia, sprawia, że nie będzie ryzyka zbytniego zaciemnienia pomieszczeń. W przypadku wolnostojącej pergoli ogrodowej oczywiście opcja dostosowywania dachu do aktualnych warunków atmosferycznych oraz własnych potrzeb jest niezwykle istotna. Dach daje nie tylko chronienie gospodarzom, ale również zabezpiecza meble i pozwala w ogrodzie zrobić miejsce dla wielu przedmiotów codziennego użytku: zabawek, tekstyliów takich jak koce czy poduszki oraz akcesoriów.

Jak widać, to przeznaczenie w dużym stopniu będzie wpływać na to, jaka pergola będzie najlepszą opcją. Odpowiednie zadaszenie oraz osłony boczne stworzą azyl, w którym wszyscy będziecie chcieli przebywać niezależnie od aury. Latem pergola ogrodowa będzie chronić przed słońcem, a gdy będzie chłodniej, boczne panele na przykład ze szkła zabezpieczą przed wiatrem. W efekcie okazuje się nawet, że można wyposażyć pergolę akcesoria takie jak promienniki ciepła oraz oświetlenie, zabudować ściany i korzystać z przestrzeni w ogrodzie przez cały rok. Zresztą to właśnie ilość akcesoriów sprawia, że wiele osób jest w stanie zadbać o klimat oraz świetny wygląd konstrukcji. W standardzie bowiem są rynny wpuszczone w konstrukcję stelaża oraz systemy bezprzewodowe, które pozwalają sterować ogrzewaniem, światłem czy nagłośnieniem za pomocą pilota lub aplikacji. Boczne szklane drzwi, shuttersy czy też screeny lub rolety będą natomiast dbać o komfort, intymność oraz wygodę.

CarportyKlienci coraz częściej decydują się także na carporty. SunRest daje rozmaite możliwości, a charakterystyczne wiaty pojawiają się przy domach, domkach czy też budynkach firmowych bądź użytkowych. Z zasady pozwalają stworzyć miejsce na przykład na samochód, przechowywanie rzeczy, akcesoriów i dodatków, które chce się chronić przed deszczem i słońcem, a tym samym też przedłużać ich żywotność oraz świetny wygląd. Z drugiej strony zintegrowane z elewacją zadaszenie rewelacyjnie się prezentuje i w ciekawy sposób dodaje nowoczesnego stylu rozmaitym konstrukcjom. Produkowane są z różnego rodzaju materiałów najwyższej jakości. Najczęściej stały dach w rozmaitych kształtach przepuszczać będzie światło, co daje wrażenie lekkiej, choć trwałej i wytrzymałej konstrukcji, co widać na zdjęciach różnego rodzaju realizacji carportów: https://sunrest.pl/carporty-zdjecia-realizacji/

Coraz popularniejsze nowoczesne carporty są świetną alternatywą dla tradycyjnego garażu - zajmują mniej miejsca, są lżejsze i będą doskonałą opcją, gdy z różnych względów na działce nie można postawić dodatkowego budynku. Doskonale chronią samochód przed deszczem, śniegiem, pyłem, gradem, promieniami słonecznymi, a pomieszczenie gospodarcze może być też świetnym miejscem na przechowywanie różnego rodzaju przedmiotów.