bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 31 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2455

[FOTO] Zderzenie 2 aut w Lipniku. Zapominamy o pierwszeństwie?

W środę, 31 sierpnia około godziny 8.00 na skrzyżowaniu Sokolej z Jastrzębią w bielskim Lipniku, doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch pojazdów. Na wąskich osiedlowych uliczkach w tej okolicy nie ma wskazanego pierwszeństwa. Obowiązuje więc prosta zasada, że pojazd nadjeżdżający z prawej strony ma pierwszeństwo. Kierowcy o tym notorycznie zapominają.

Reklama

Kolizja na skrzyżowaniu Sokolej i Jastrzębiej - 31.08.2022
Kolizja na skrzyżowaniu Jastrzębiej i Sokolej - 31.08.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


W tym przypadku na szczęście nikt nie ucierpiał. Sprawcą okazał się kierowca dostawczego Citroena. Mężczyzna był przekonany, że skoro jedzie prosto, to jest na głównej drodze. Nic bardziej mylnego. Z prawej strony nadjechał kierowca Renault. Doszło do zderzenia obu pojazdów, w którego wyniku auta zostały unieruchomione, a droga zablokowana. Konieczna była interwencja strażaków.

Sprawca został ukarany mandatem. Nie jest to pierwsza taka sytuacja w tym miejscu. Stosunkowo często dochodzi tam do kolizji. Jednokierunkowa ulica Jastrzębia to wąska uliczka, ale ruch na niej jest spory. Tamtędy można wydostać się z ulicy Lipnickiej na ulicę Krakowską i na obwodnicę.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.