bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 31 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 14836

[FOTO] Kotowate nie lubią wody. Zwłaszcza te elektryczne...

Na naszą skrzynkę trafiły zdjęcia z okolic Bielan (pow. oświęcimski), gdzie w sobotę kierowca elektrycznego Jaguara I-Pace EV400 postanowił pojeździć w korycie rzeki Soła. Stare i znane powiedzenie mówi, że "im lepsza terenówka tym dalej trzeba iść po traktor". Sprawa jeszcze bardziej się komplikuje jeśli ktoś myli terenówkę z SUV-em. Jeszcze trudniej jest jeśli to ważący ponad dwie tony elektryk i chcemy nim jeździć po rzece... Śmieszki śmieszkami, ale Soła potrafi być niebezpieczna.

Jaguar EV400 w korycie rz. Soła - 27.08.2022
Jaguar EV400 w korycie rz. Soła - 27.08.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Nie ma co się oszukiwać - kierowca Jaguara się przeliczył. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy samochód tylko ugrzązł w mule, czy doszło do jakiejś awarii. Nie ma zbyt wielu informacji w tej sprawie. Oświęcimscy policjanci nie odnotowali w miniony weekend interwencji związanej z jazdą po korycie rzeki w tej okolicy. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy ktoś topi samochód w korycie rz. Soła.

Jaguar EV400 w korycie rz. Soła - 27.08.2022
Jaguar EV400 w korycie rz. Soła - 27.08.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Rzeka Soła ma to do siebie, że jej wysokość i nurt są bardzo zmienne i uzależnione od pracy zapory w Porąbce. W przypadku zrzutu wody z zapory, poziom wody w rzece może się błyskawicznie podnieść o kilka centymetrów, a nawet kilkanaście centymetrów. Jest to groźne nie tylko dla plażowiczów, ale także dla pojazdów. Ludzie wypoczywający nad Sołą często zjeżdżają w rejon koryta rzeki samochodami, motocyklami. Zaparkowane w rzece przyczepy campingowe to także nie jest rzadki widok.

Przypomnijmy, że końcem kwietnia bieżącego roku podnoszący się gwałtownie poziom wody, odciął kilkunastu osobom drogę ucieczki. Groźna sytuacja miała miejsce w Kobiernicach (pow. bielski, kilka kilometrów w górę rzeki od miejsca, gdzie swoją przygodę miał kierowca Jaguara). Musieli interweniować strażacy. Pamiętajmy o tym podczas wypoczynku w tej pięknej okolicy. Pamiętajmy także, że za wjazd samochodem do rzeki grozi mandat. W zależności od kwalifikacji może to być 500 lub nawet 5000 złotych!

Jaguar EV400 w korycie rz. Soła - 27.08.2022
Jaguar EV400 w korycie rz. Soła - 27.08.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.