bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 1 września 2022
  • wyświetleń: 1737

10 ofert w przetargu na budowę nowego mostu w Porąbce

10 ofert wpłynęło na przetarg, który ma wyłonić wykonawcę budowy nowego mostu na rzece Soła w Porąbce. Rozpoczęło się sprawdzanie ofert.

10 ofert w przetargu na budowę nowego mostu w Porąbce
10 ofert w przetargu na budowę nowego mostu w Porąbce · fot. Powiat bielski


Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Bielsku-Białej w związku z dużą ilością zapytań zainteresowanych podmiotów termin składania ofert przedłużono do 31 sierpnia. Ofert w sumie złożono 10, a zaproponowana rozpiętość cenowa waha się od 42,5 mln zł do 78 mln zł.

To drugi przetarg na zadanie, polegające na rozbiórce starej przeprawy i budowie nowej konstrukcji. Pierwszy został unieważniony, ponieważ wszystkie złożone oferty znacznie przekraczały kosztorys inwestora. Wiązało się to m.in. ze znacznymi podwyżkami cen stali na światowym rynku.

Przypomnijmy, Powiat Bielski pozyskał środki zewnętrzne na sfinansowanie dokumentacji technicznej przedsięwzięcia z rządowego programu „Mosty dla regionów”. Na realizację udało się zdobyć ponad 23 mln zł z Rządowego Funduszu Dróg. Po unieważnionym przetargu, powiatowy samorząd zdobył kolejne 15 mln zł z tzw. Polskiego Ładu.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.