bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 9 września 2022
  • wyświetleń: 3606

Potrącenie 14-latka. Chłopiec trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami

W czwartek, 8 września chwilę przed godziną 20.00 na ul. Bielskiej w Kozach doszło do potrącenia nieletniego. Zdarzenie miało miejsce na oznakowanym i doświetlonym przejściu dla pieszych.

Wypadek w Kozach - 8.09.2022
Miejsce wypadku w Kozach - 8.09.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Policjanci wstępnie ustalili, że 62-letni kierowca Forda Mondeo nie zachował należytej ostrożności w rejonie przejścia dla pieszych i potrącił prawidłowo idącego 14-letniego chłopca. Dziecko trafiło pod opiekę ratowników medycznych, a następnie do szpitala. Tam stwierdzono, że obrażenia nieletniego są na tyle poważne, że musi on pozostać na dalszej hospitalizacji.

Policjanci na miejscu zdarzenia przeprowadzili czynności pod kątem wypadku drogowego. Uczestnicy byli trzeźwi. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Niewielkie utrudnienia w ruchu trwały dwie godziny.

To nie jedyne w ostatnim czasie zdarzenie drogowe na przejściu dla pieszych. Dzień wcześniej, również w godzinach wieczornych doszło do potrącenia 11-latka. Kolizja (nic poważnego się nie stało) miała miejsce w Jasienicy na skrzyżowaniu Cieszyńskiej ze Strumieńską. Kierowca samochodu ciężarowego podczas skrętu miał nie zauważyć, że przez przejście przechodzi 11-latek prowadzący rower. Chłopiec zdołał doskoczyć spod kół ciężarówki. Uszkodzony został tylko jednoślad. Wedle nieoficjalnych informacji kierowca samochodu ciężarowego dostał 2500zł mandatu.

sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.