bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 12 września 2022
  • wyświetleń: 2457

Kumulacja groźnych zdarzeń na drogach powiatu cieszyńskiego

Miniony weekend po raz kolejny nie należał do bezpiecznych. Na Śląsku Cieszyńsim doszło do kilku kolizji, a także poważnego wypadku.

Kolizja w Wiśle - 9.09.2022
Kolizja w Wiśle - 9.09.2022 · fot. nadesłane przez czytelnika


Piątkowe popołudnie, 9 września, pechowo zaczął 46-letni kierujący osobową Toyotą. Jadąc ulicą 1 Maja w Wiśle nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i doprowadził do kolizji, w której w sumie uszkodzone zostały cztery pojazdy - dwie Toyoty, Audi oraz Dacia. Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci zakwalifikowali je jako kolizja drogowa, a sprawca został ukarany mandatem karnym.

Kolizja w Ochabach Wielkich - 9.09.2022 · fot. nadesłane przez czytelników


Poważniejsze w skutkach miało kolejne zdarzenie. Około godziny 18:40 na DK-81 w Ochabach Wielkich doszło do zderzenie trzech pojazdów - dwóch ciężarowych oraz osobowego. Kierujący ciężarowym MAN-em 24-latek, nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył ciężarowego Mercedesa. Ten z kolei siłą uderzenia dobił do Peugeota. Droga w miejscu zdarzenia w kierunku Skoczowa była nieprzejezdna, dopiero po około godzinie udało się udrożnić jeden pas. Utrudnienia w sumie trwały mniej więcej do godziny 21.30. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nikt nie został ranny. Kierujący ciężarowym MAN-em został ukarany mandatem karnym.

Sobota również nie należała do spokojnych. W Wiśle doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Jak informuje nas oficer prasowy cieszyńskiej komendy, wstępne ustalenia na miejscu zdarzenia wskazują, że wyprzedzał on osobowe Renault, a następnie zjeżdżając na prawy pas stracił panowanie nad motocyklem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zderzył się tam z jadącym z naprzeciwka samochodem marki Kia kierowanym przez 34-letniego mężczyznę. W związku z odniesionymi obrażeniami, 24-latek został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.