bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 września 2022
  • 20 września 2022
  • wyświetleń: 5051

[ZDJĘCIA] I Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych za nami

W niedzielę, 18 września przed południem na parkingu przy basenie "Wodnik" w Czechowicach-Dziedzicach odbył się I Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych. Spotkanie klasyków trwało równolegle z VIII Rajdem Gratów Bielskich. W sumie na wydarzeniu pojawiło się 80 pojazdów!

I Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych - prezentacja pojazdów przy basenie Wodnik - 18.09.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Na widzów czekała uczta dla oczu i możliwość rozmowy z pasjonatami starych aut. Organizatorem zlotu było Muzeum Motoryzacji i Techniki w Ligocie oraz Śląska Rodzina Syren, których imprezy motoryzacyjne gościły w Czechowicach-Dziedzicach nie pierwszy raz.Podczas wydarzenia odbył się krótki rajd turystyczny oraz konkurencje motoryzacyjne. Nie zabrakło również konkursu na najładniejsze auto - tytuł zdobył Paweł Pasterny z Jaworza, właściciel Wartburga 312 z 1966 roku, którego remont trwał 5 lat. Z kolei Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic powędrował do właściciela Cadillaca Eldorado z 1959 roku.

Zdobywca Pucharu Burmistrza Czechowic-Dziedzic
Zdobywca Pucharu Burmistrza Czechowic-Dziedzic · fot. Tomasz Ziobro


W minionych latach mieszkańcy regionu mogli podziwiać piękne Syrenki, Dacie, poczciwe Maluchy, Duże Fiaty i inne zabytki pod salonem BHP Safety First (przy DK-1) podczas Śląskiego zlotu Syren oraz Zlotu samochodów z lat 70 (i nie tylko). Teraz I Czechowicki Zlot Pojazdów Zabytkowych odbył się równolegle z VIII Rajdem Gratów Bielskich.

Wydarzenie patronatem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.