bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 września 2022
  • 14 września 2022
  • wyświetleń: 2920

Decyzja Zbigniewa Ziobry: śledztwo ws. Mirosława Jamro umorzone

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro "polecił umorzyć postępowanie przeciwko dwóm dziennikarzom bielskich redakcji" - poinformowała telewizja TVN24. Sprawa dotyczy m.in. Mirosława Jamro, któremu Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu zarzucała podżeganie policjantów do ujawniania tajemnicy służbowej.

Mirosław Jamro
Wypadek na ul. Michałowicza, 18.11.2018 · fot. sid / bielskiedrogi.pl


O sprawie postawieniu zarzutów Mirosławowi Jamro, dziennikarzowi portalu bielsko.biala.pl oraz Kroniki Beskidzkiej, pisaliśmy w artykule "Zarzuty dla bielskiego dziennikarza. Przedstawiciele mediów oburzeni".

Przypomnijmy, Mirosławowi Jamro przedstawiono dwa zarzuty. - Dotyczą one podżegania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej do dokonania przestępstw przekroczenia uprawnień, tj. ujawnienia osobie nieuprawnionej, czyli Mirosławowi J. informacji stanowiących tajemnicę prawnie chronioną, które funkcjonariusze policji uzyskali w związku z wykonywaniem czynności służbowych, a które to informacje były następnie publikowane na łamach prasy - informował portal bielsko.biala.pl, powołując się na rozmowę z rzecznikiem Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, Waldemarem Łubniewskim.

We wtorek telewizja TVN24 poinformowała o tym, że Mirosław Jamro będzie oczyszczony z zarzutów. Z informacji Prokuratury Krajowej, na które powołuje się TVN24 wynika, że podobny zarzut usłyszał jeszcze jeden dziennikarz z Bielska-Białej, którego sprawa ma być również umorzona.- Prokurator generalny Zbigniew Ziobro w oparciu o wyniki zleconej przez Prokuraturę Krajową analizy sprawy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, polecił umorzyć postępowanie przeciwko dwóm dziennikarzom bielskich redakcji podejrzanym o podżeganie funkcjonariuszy policji do przekroczenia uprawnień i ujawniania tajemnicy służbowej - przekazał telewizji TVN24 Łukasz Łapczyński, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

- To kończy sprawę. Nie będzie zarzutów wobec dziennikarzy, nie będą mieli sprawy w sądzie - podsumowuje przedstawiciel Prokuratury Krajowej, cytowany przez TVN24.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: tvn24.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.