bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 14 września 2022
  • wyświetleń: 8085

DK-1: jechał całą szerokością jezdni. Stworzył ogromny korek

Na ulicach powiatu pszczyńskiego rozegrały się we wtorek, 13 września sceny niczym z filmu. Policjanci zaalarmowani o uporczywym blokowaniu ruchu na DK-1 natychmiast przystąpili do działań. Na miejscu okazało się, że 66-letni mieszkaniec Tychów, jadąc całą szerokością jezdni, stworzył ogromny korek.

Zatrzymany mężczyzna z umundurowanym policjantem Wydziału Ruchu Drogowego - 13.09.2022
Zatrzymany mężczyzna z umundurowanym policjantem Wydziału Ruchu Drogowego - 13.09.2022 · fot. KPP Pszczyna


Wczoraj, tuż po godzinie 18.00, dyżurny pszczyńskiej komendy został powiadomiony, że kierujący osobowym volkswagenem blokuje DK-1 w kierunku Tychów. Według zgłoszenia samochód miał się poruszać bardzo wolno, jadąc całą szerokością jezdni, po dwóch pasach uniemożliwiając innym użytkownikom swobodny przejazd. Na miejsce zostali skierowani policjanci drogówki, którzy szybko potwierdzili zgłoszenie. Korek od Piasku w kierunku Tychów miał kilka kilometrów.

Mundurowi przystąpili do działań, jednak kierowca osobówki nie reagował na wydawane polecenia do zatrzymania. Volkswagen poruszał się z niewielką prędkością, a jego tor jazdy był nieprzewidywalny. Mundurowi zauważyli, że szyby w samochodzie są opuszczone i postanowili to wykorzystać.

Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, wyprzedzili volkswagena, a następnie jeden z policjantów dogonił pojazd pieszo, dostał się do jego wnętrza poprzez obniżoną szybę i wyłączył silnik. Mundurowi ustalili, że kierujący to kompletnie pijany 66-letni mieszkaniec Tychów.

Badanie wykazało, że mężczyzna jechał samochodem, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych policjanci ustalili, że 66-latek już wcześniej dwukrotnie był karany za kierowanie na "podwójnym gazie". W ten sposób mężczyzna już po raz trzeci utracił prawo jazdy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

ar / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Pszczyna

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.