bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 września 2022
  • wyświetleń: 1214

"Roadpol Safety Days": łańcuch bezpieczeństwa przy ul. Piastowskiej

W środę, 21 września odbyła się akcja Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej pod nazwą "Roadpol Safety Days" (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). W akcję aktywnie włączyli się mundurowi z bielskiej komendy oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy utworzyli łańcuch bezpieczeństwa wzdłuż ulicy Piastowskiej.

Reklama

"Roadpol Safety Days" przy ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej - 21.09.2022 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej prowadzili działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Na ulice miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego wyjechało więcej niż zwykle policyjnych patroli - nie tylko z drogówki, ale także wszystkich komisariatów. Założenie było jedno: policjanci starali się, aby w środę nie doszło do żadnego wypadku.

"Roadpol Safety Days", czyli Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, to nie tylko wzmożona kontrola ruchu drogowego. - Na ulicach Bielska-Białej policjanci z drogówki i uczniowie bielskiej „samochodówki” przy wsparciu mediów prowadzili niecodzienną akcję profilaktyczną. Razem z dyrekcją, pedagogami i młodzieżą kontrolowali kierowców w rejonie przejścia dla pieszych przy ul. Piastowskiej. Ponadto uczniowie utworzyli łańcuch bezpieczeństwa, przez co pragnęli pokazać, że nie ma społecznego przyzwolenia na łamanie przepisów drogowych - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

Stróże prawa z drogówki po zatrzymaniu do kontroli drogowej wyjaśniali jak ważna jest jazda zgodna z przepisami, z zachowaniem zasad ostrożności i kultury oraz stosowanie się do przepisów drogowych dotyczących bezpieczeństwa pieszych. Przypominali, że mają obowiązek zmniejszyć prędkość przed przejściem dla pieszych. Każdy kontrolowany kierowca otrzymał ulotkę przypominającą o prawidłowym zachowaniu się w rejonie przejść dla pieszych.

- Niestety tegoroczne statystyki zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego nie są optymistyczne. W trzynastu wypadkach z udziałem pieszych, do których doszło od początku roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, aż trzy osoby poniosły śmierć, a 10 zostało ciężko rannych. Do prawie połowy z tych zdarzeń doszło na przejściach dla pieszych - dodaje przedstawicielka mundurowych z Bielska-Białej.

- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym nie zależy jednak tylko od policjantów i prowadzonych przez nich wszechstronnych akcji. To przede wszystkim zadanie dla kierowców i pieszych, którzy muszą zrozumieć, że przez ich nieostrożne, często nieodpowiedzialne i nieprzepisowe zachowanie na drodze mogą zginąć oni sami lub ktoś inny - podsumowuje Chrobak.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.