bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 23 września 2022
  • 24 września 2022
  • wyświetleń: 10655

[FOTO] Południowa Obwodnica Hałcnowa coraz bliżej

W środę rano Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji projektowej budowy nowego ronda w Hałcnowie. Dokładniej rzecz ujmując, chodzi o rondo na skrzyżowaniu ulicy Wyzwolenia z drogą serwisową budowanej drogi ekspresowej S-1. Ma ono znajdować się w rejonie posesji numer 376, tj. nieopodal tzw. Kosmosu (sklep spożywczy Lewiatan).

s1 przebieg wyzwoelnia (1)
Przewidywany przebieg trasy S-1 przez Hałcnów · fot. źródło: MZD Bielsko-Biała


Zamawiający określił czas wykonania zadania na 120 dni. Wyłoniony w przetargu wykonawca musi dokonać pomiarów geodezyjnych, wykonać dwu wariantową koncepcję projektową skrzyżowania, analizę kosztową oraz analizę możliwości budowy ciągu pieszo-rowerowego w ciągu drogi serwisowej od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia aż do ul. Księży Las. Czas na składanie ofert wykonawcy mają do 30 września.

Załącznik do SST (002)
Przewidywany przebieg obwodnicy Hałcnowa · fot. źródło: MZD Bielsko-Biała


Przypomnijmy. Przez bielski Hałcnów przebiega III odcinek projektowanej drogi S-1. Swój początek będzie miał na obecnie słynnym "zakręcie idiotów" gdzie powstanie węzeł Suchy Potok. Za budowę tego fragmentu, który swój koniec ma w Dankowicach, odpowiada firma Mirbud S.A. oraz Kobylarnia S.A. Zakończenie robót przewidywane jest na 8 listopada 2023 roku.

wezel suchy potok + obw halcnowa
Dokumentacja projektowa · fot. źródło: MZD Bielsko-Biała

pj / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.