bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 26 września 2022
  • wyświetleń: 3758

[FOTO] Rondo Niemena pełne kwiatów. Posadzono 2500 sadzonek

Rondo Czesława Niemena ukwiecone. Wyspa, na której znajduje się instalacja poświęcona artyście została właśnie obsadzona ozdobnymi roślinami. - Co oczywiste, o tej porze roku nie wyglądają one zbyt okazale, ale już na wiosnę z pewnością zachwycą nas pełnią swojego piękna - podkreśla Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Rondo Niemena pełne kwiatów. Posadzono 2500 sadzonek · fot. MZD Bielsko-Biała


O przetargu na ukwiecenie Ronda Czesława Niemena Miejski Zarząd Dróg informował na początku sierpnia. Dziś możemy już podziwiać efekt pracy ogrodników ze spółki Zieleń Miejska. Właśnie zakończyli nasadzenia.

- Porośnięty chwastami obszar wysepki został zrekultywowany, nawieziony żyzną glebą, a następnie zagospodarowany zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem. Ozdobne rośliny posadzone są w geometrycznie ukształtowanych szpalerach, obsypanych grysem bazaltowym i korą sosnową. Wokół centrum ronda nasadzono jałowiec płożący, różę okrywową i rozplenicę japońską. Obok widzimy mieszankę bylin z ostnicą cieniutką, czosnkiem ozdobnym, szałwią omszoną oraz przetacznikiem fioletowym - wylicza MZD.

Rośliny rozdzielone są kamiennymi kręgami z białego otoczaka i kamienia hydrotechnicznego. W sumie w obrębie ronda posadzono ponad 2500 sadzonek roślin. Prace ogrodnicze Zieleń Miejska wykonała zgodnie z określonym w umowie terminem.

Koszt nasadzeń wyniósł ponad 130 tysięcy złotych.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.