bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 26 września 2022
  • 29 września 2022
  • wyświetleń: 3553

Działania NURD: policjanci ujawnili blisko 190 wykroczeń

W środę, 28 września na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego. Mundurowi ujawnili blisko 190 wykroczeń.

Podczas działań NURD mundurowi ujawnili blisko 200 wykroczeń
Działania NURD: policjanci ujawnili blisko 190 wykroczeń · fot. KMP Bielsko-Biała


Jak informuje asp. szt. Katarzyna Chrobak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej, policjanci zaangażowani do działań ujawnili blisko 190 wykroczeń w ruchu drogowym. Prawie 140 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, a większość z tych naruszeń prawa to nieprzepisowe przejeżdżanie przejść dla pieszych.

- Ponad 50 wykroczeń popełnili "niechronieni". Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Policjanci na sprawców wszystkich wykroczeń nałożyli 114 mandatów karnych i sporządzili 14 wniosków o ukaranie do sądu. W działaniach policjanci używali drona - dodała przedstawicielka bielskich stróżów prawa.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.