bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 26 września 2022
  • wyświetleń: 1241

Pijany kierowca ujęty dzięki reakcji świadka. Mężczyzna miał 3 promile!

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Na szczęście tolerancja społeczeństwa na tego typu zachowania jest coraz mniejsza. Tak było w przypadku 36-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego, którego krzywy tor jazdy samochodu zauważył inny kierowca.

Do zdarzenia doszło w sobotę około 14.30 w Żywcu na ulicy Browarnej. Jadący tamtędy samochodem mężczyzna zauważył dostawczego Nissana, który jechał zygzakiem, hamował, zatrzymywał się, a później znowu jechał. O dziwnym zachowaniu kierowcy mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów. Gdy ci dojeżdżali na miejsce, zauważyli stojącego na poboczu Nissana, który ruszył i kontynuował jazdę, po czym ponownie zatrzymał się.

Jak ustalili policjanci, za kierownicą siedział 36-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia.

- Statystyki policyjnie rokrocznie pokazują, jak wielkim zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są nietrzeźwi kierowcy. Alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości a ponadto pogarsza koordynację ruchów i obniża koncentrację. Jazda po alkoholu nawet na krótkich dystansach czy bocznymi drogami nigdy nie jest bezpieczna. Wsiadając za kierownicę, po tym jak wcześniej spożywaliśmy alkohol ryzykujemy życie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego - mówi asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy KPP w Żywcu.

pj / bielskiedrogi.pl

źródło: KPP Żywiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.