bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 27 września 2022
  • wyświetleń: 1912

Jechał pod wpływem narkotyków. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Policjanci z drugiego komisariatu zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego, podejrzewanego o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej, podczas której okazało się, że prowadził samochód pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

Jechał pod wpływem narkotyków. Miał zakaz prowadzenia pojazdów
Jechał pod wpływem narkotyków. Miał zakaz prowadzenia pojazdów · fot. KMP Bielsko-Biała


W poniedziałek, 26 września po południu policjanci z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej w trakcie pełnionej służby zauważyli poruszający się jedną z bielskich ulic samochód Volkswagen, kierowany przez mężczyznę znanego policjantom z poprzedniego legitymowania, które wykazało, iż posiada on czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

- Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Po ponownym sprawdzeniu 25-letniego mieszkańca w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on nadal sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas rozmowy z policjantami kierowca zachowywał się nienaturalnie, był pobudzony oraz widoczne były u niego poszerzone źrenice. Stróże prawa zdecydowali poddać kierującego badaniu narkotesterem. Podejrzenia okazały się słuszne, bowiem wynik badania wykazał, iż mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy - relacjonuje asp. szt. Katarzyna Chrobak z KMP w Bielsku-Białej.

25-latek został zatrzymany. Za jazdę pod wpływem środków odurzających i złamanie sądowego zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.