bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 30 września 2022
  • wyświetleń: 816

Rusza kolejny etap prac na ul. Węglowej. Zmiana organizacji ruchu

Dzisiaj (piątek, 30 września) około godziny 10.00 wprowadzona zostanie zmiana w organizacji ruchu ul. Węglowej, związana z trwającą modernizacją drogi. W kolejnym etapie prac wyłączony zostanie odcinek ulicy aż do torów kolejowych. Ruch na skrzyżowaniu z ulicą Górniczą będzie utrzymany. Skrzyżowanie będzie przejezdne, ale kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami, w tym z czasowym zatrzymaniem ruchu.

objazd, zakaz wjazdu, roboty drogowe
Rusza kolejny etap prac na ul. Węglowej. Zmiana organizacji ruchu · fot. um.czechowice-dziedzice.pl


W kolejnym etapie prac przywrócona natomiast zostaje właściwa obsługa gotowych już przystanków autobusowych (zatok), znajdujących się po obu stronach ulicy Węglowej. Tymczasowo przywrócone zostaje również funkcjonowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Traugutta, Węglowej i Topolowej.

Planuje się, że ten etap prac potrwa do połowy listopada bieżącego roku.

Przypomnijmy, przebudowa ulicy Węglowej w Czechowicach-Dziedzicach, na odcinku od skrzyżowania z ulicami Traugutta i Topolową do torów kolejowych, ruszyła w czerwcu. Jej koszt to 3,8 mln zł - połowa tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a resztę, solidarnie po 25% dołożyły samorządy powiatowy i czechowicka gmina.

W ramach inwestycji trasa zostanie kompleksowo przebudowana - począwszy od wymiany podbudowy po ujednolicenie szerokości jezdni i nową nawierzchnię. Roboty objęły  przebudowę zjazdów, chodników i 2 zatok autobusowych. Co istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców doświetlone zostaną przejścia dla pieszych.

mp / bielskiedrogi.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.