bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 października 2022
  • wyświetleń: 1517

Pożar ciężarówki na DK-1. W akcji 5 zastępów straży pożarnej

We wtorek, 4 października przed godziną 18.00 służby ratunkowe zostały zadysponowane na drogę krajową nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, na wysokości stacji paliw Shell na pasie w kierunku Katowic. Według zgłoszenia doszło tam do pożaru ciągnika siodłowego z naczepą.

Interwencja służb ratunkowych na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 4.10.2022
Interwencja służb ratunkowych na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 4.10.2022 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Łukasz


Po dojeździe strażaków na miejsce zabezpieczono teren akcji. W wyniku rozpoznania stwierdzono awarię samochodu ciężarowego - prawdopodobnie doszło w nim do zatarcia łożyska w kole ciągnika siodłowego. Kierowca zjechał w miejsce bezpieczne i odłączył naczepę od ciągnika. Przy użyciu gaśnic proszkowych, wraz z osobami postronnymi, ugasił pożar przed przybyciem służb ratowniczych.

Działania strażaków polegały na skontrolowaniu miejsca zdarzenia przy użyciu kamery termowizyjnej, która pokazywała bardzo wysoką temperaturę elementów pojazdu poddanych wcześniej działaniu płomieni. Po kilkunastu minutach wykonano kolejny pomiar - temperatura wyraźnie spadła do poziomu bezpiecznego.

Na tym działania zakończono. na miejscu pracowały jednostki: posterunek zamiejscowy PSP w Czechowicach-Dziedzicach, OSP Dziedzice oraz OSP Czechowice. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.