bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 19 października 2022
  • wyświetleń: 1175

[FOTO] Zabrzeg: można korzystać z nowego chodnika przy ul. Do Zapory

Mieszkańcy Zabrzega mogą już korzystać z nowego chodnika, który został wybudowany przy ul. Do Zapory w Zabrzegu. Inwestycję sfinansowała gmina Czechowice-Dziedzice.

Nowy chodnik i asfalt przy ul. Do Zapory w Zabrzegu - 18.10.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Inwestycja obejmowała budowę chodnika w ciągu ul. Do Zapory w Zabrzegu, na fragmencie pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Pytla oraz księdza Janoszka, wraz z budową kanalizacji deszczowej.

Realizacja inwestycji polegała na (według kolejności) robotach rozbiórkowych nawierzchni ul. Do Zapory i skrzyżowania z ul. Pytla, przebudowie nawierzchni części ulicy Spacerowej w zakresie skrzyżowania, przebudowie konstrukcji jezdni skrzyżowania ul. Do Zapory z ul. Pytla, budowie kanału deszczowego fi 300mm oraz budowie chodnika dla pieszych wraz ze zjazdami.

Ponadto wykonano remont nawierzchni w zakresie warstw bitumicznych dla ul. Do Zapory, regulację urządzeń podziemnych (włazy kanałowe i zasuwy), humusowanie i obsianie pasa zieleni wzdłuż chodnika, przebudowę odcinka sieci teletechnicznej wg warunków technicznych gestora sieci.

Koszt inwestycji, w całości sfinansowany przez gminę Czechowice-Dziedzice, wyniósł 613 tysięcy złotych.

Warto dodać, że chodnik przy ul. Do Zapory to nie jedyny ciąg dla pieszych, który powstał w ostatnim czasie w Zabrzegu. W wakacje chodnik pojawił się również przy ul. Miliardowickiej.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.