bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 21 października 2022
  • wyświetleń: 732

Nie będzie zmiany oznakowania na niebezpiecznym skrzyżowaniu

O zmianę oznakowania na niebezpiecznym skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach do starosty bielskiego zwróciła się radna Ewa Kmiecik-Wronowicz.

Skrzyżowanie ulic Narutowicza i Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach - 21.10.2022
Skrzyżowanie ulic Narutowicza i Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach - 21.10.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Radna Ewa Kmiecik-Wronowicz zwróciła się do starosty bielskiego o postawienie znaku "stop" i wymalowanie linii ciągłej na skrzyżowaniu ulicy Szkolnej i Narutowicza przed wjazdem na most nad torami kolejowymi.

- Jest to miejsce niebezpieczne, ze zmienionym pierwszeństwem przejazdu (kilka lat wstecz, ulica Szkolna była główną ulicą), gdzie wielu kierowców jeździ "na pamięć", wymuszając pierwszeństwo przejazdu. Ponadto ważne jest bezpieczeństwo pieszych, w tym uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 - zauważyła w swojej interpelacji członkini Rady Powiatu.

Skrzyżowanie ulic Narutowicza i Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach - 21.10.2022
Skrzyżowanie ulic Narutowicza i Szkolnej w Czechowicach-Dziedzicach - 21.10.2022 · fot. mp / bielskiedrogi.pl


Jak możemy przeczytać w odpowiedzi Doroty Nikiel, członkini zarządu powiatu bielskiego, "znak B-20 "stop" stosuje się w przypadku kiedy brak jest dostatecznej widoczności na zatrzymanie pojazdu przed skrzyżowaniem".

- Natomiast wlot ul. Szkolnej usytuowany jest na łuku zewnętrznym i widoczność jest bardzo dobra, więc nie ma uzasadnienia do zmiany zarówno oznakowania pionowego jak i poziomego - dodała Nikiel.

mp / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.